تشکیل جلسه ستاد کنترل و پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد طیور

3 مهر 1400 ساعت 10:39

اولین جلسه ستاد آنفلوانزای سیستان وبلوچستان در سال جاری به ریاست معاون سیاسی اجتماعی استاندار و سایر اعضا کارگروه سلامت تشکیل شد.


به گزارش عصرهامون، این جلسه با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و مهاجرت پرندگان، به درخواست اداره کل دامپزشکی استان با هدف بحث پیرامون کنترل و پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد طیور برگزار شد.

در ابتدای جلسه، مهدی حسینی مدیرکل دامپزشکی استان، در خصوص بیماری آنفلوانزای فوق حاد طیور، نحوه انتشار و برخورد با آن، اپیدمی بیماری و مخاطراتی که در صورت بروز آن، برای سلامت و اقتصاد جامعه به دنبال خواهد داشت، تهدید سلامت جامعه انسانی از طریق جهش مداوم و نوترکیبی مجدد و اینکه با اقدامات پیشگیرانه میتوان تاثیر به سزایی در جلوگیری از هدر رفت سرمایه های ملی داشت مطالبی را عنوان کرد.

حسینی در ادامه با اشاره به خسارات اقتصادی که این بیماری در کانون های آلوده، به صنعت طیور کشور وارد می سازد، ابراز داشت: انجام اقدامات پیشگیرانه از جمله، ساماندهی عرضه مرغ زنده در سطح شهر توسط شهرداری ها، اولویت کشتار مرغ زنده در کشتارگاه های طیور، رصد و پایش زیستگاه های پرندگان مهاجر با همکاری دامپزشکی و محیط زیست و گزارش به موقع هرگونه تلفات غیر معمول در طیور بومی و صنعتی به ادارات دامپزشکی در اولویت قرار گیرد.

در پایان کوثری، معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان، ضمن تشکر از اقدامات دامپزشکی استان و همکاری و تعامل آن با سایر دستگاه ها، به جمع بندی مطالب ذکر شده پرداخت و با تاکید بر این که در صورت بروز بیماری کنترل وضعیت آن دشوار خواهد بود خواستار پیگیری جدی جهت برنامه ریزی برای انجام اقدامات پیشگیرانه، جمع آوری مرغ زنده از سطح شهرستان ها و تامین مرغ کشتار روز مورد نیاز مردم از  طریق ستاد تنظیم بازار و به صورت بهداشتی شد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 142016

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/142016/تشکیل-جلسه-ستاد-کنترل-پیشگیری-آنفلوانزای-فوق-حاد-طیور

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/