يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
حجت الاسلام والمسلمین احمد راهداری گفت: انقلاب وامدار عاشورا و جریان اربعین است، خط امام حسین(ع) سبب پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی شد.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین احمد راهداری امام جمعه موقت زاهدان در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: انسان ها دو شخصیت حقیقی و حقوقی دارند، شخصیت حقوقی چیزی است که فرد با آن مطرح می شود، ابا عبدالله الحسین(ع) نیز از این قاعده مستثنی نیست، ایشان فرزند پیامبر و پاره تن نبی اکرم(ص) است اما شخصیت حقوقی اباعبدالله جهانی و عالم گیراست، به طوریکه اگر شیعه بگوید امام حسین(ع) از ماست نسبت به شخصیت حقوقی ایشان جفا کرده است.

وی افزود:هیچ مسلمانی اعم از شیعه و سنی نمی تواند امام حسین(ع) را تنها از خود بداند و بگوید به دیگران ارتباطی ندارد چرا که خط و راه ایشان، مسیری است که دنیا در مقابلش کرنش کرده و مورد قبول بشریت است و این خط باعث نجات انسان است.

وی خاطرنشان کرد: تنها امام حسین(ع) در بین معصومین دارای زیارت اربعین است در این زیارت خطاب می کنیم، یا حسین شما خون دل خوردید تا این مسیر آزادگی برای بشریت را ایجاد کردید تا بندگان خدا ازجهالت و سرگردانی نجات پیدا کنند، پس این خط جهانی است و تنها برای مسلمانان نمی باشد و اربعین تنها منحصر به مسلمانان نیست بلکه این خط نجات دهنده تمام بندگان و منحصر به تمام اعصار و انسان هاست.

امام جمعه موقت زاهدان تاکید کرد: تنها مسلمانان در پیاده روی اربعین حضور ندارند بلکه افراد مختلف از ادیان و مذاهب متفاوت از تمام قاره های جهان در این مسیر حضور دارند چرا که این خط را به عنوان نجات دهنده بشرپذیرفته اند، این خط رسول خدا به عنوان رحمتی برای دنیا و خطی جهانی برای انسان های آزاده و ظلم ستیزو ضد استکباراست.

وی با بیان اینکه شخصیت حقوقی امام حسین(ع) شخصیتی دنیایی است که همه جهان در برابر آن کرنش می کند، اذعان کرد: انقلاب وامدار عاشورا و جریان اربعین است، خط امام حسین(ع) سبب پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی شد، تظاهرات عاشورا و تاسوعای سال 57 کمر رژیم شاهنشاهی را شکست، بسیاری ازسیاسیون عالم فهمیدند که این رژیم رفتنی است، هشت سال دفاع مقدس با ذکر یا حسین و نام عاشورا و کربلا همراه بود.

حجت الاسلام راهدار ادامه داد: دفاع مقدس ما کربلای جبهه ها بود و رزمندگان هر قدم را با تاسی از امام حسین(ع) بر می داشتند، اگر عمرو ریشه انقلاب بعد از 43 سال روز به روز عمیق ترمی شود و در جهان مطرح شده به این دلیل است که به عاشورای امام حسین متصل بوده و خط این انقلاب خط عاشورای اباعبدالله است.

وی افزود: همان طور که امام خمینی(ره) می فرمود راه قدس از کربلا می گذرد، همین راهپیمایی اربعین سبب نجات بیت المقدس و نابودی اسراییل خواهد شد چرا که این خط آزادگی امام حسین(ع) است که دستگاه های ظلم و ستم استکبار را از بین خواهند برد.

وی گفت: آنچه بر امام حسین(ع) و یاراش گذشت تنها بخشی از واقعه عاشوراست اما پس از ان کاروان اسیران کربلا، خط امام را بقا و استمرار بخشید، خطبه خوانی زینب کبری و سخنرانی های امام سجاد(ع) حقیقت کربلا را نشان داد و به خط امام حسین بقا و دوام بخشید و عاشورا را معرفی کرد و چهره خط امام حسین(ع) آشکار شد .

وی عنوان کرد: کتب امام سجاد به عاشورا بقا بخشید و تمام امامان معصوم همین خط و مسیر را به مردم معرفی کردند سپس مسلمانان این خط عاشورا تداوم بخشیدند و ادامه این خط سبب آزادگی، انسانیت انقلاب های بزرگ و تداوم و تثبیت آنها است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۰۸۹


ارسال