يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
حجت‌الاسلام والمسلمین هادی بامری گفت:پیاده روی اربعین فرصتی مناسب برای معرفی اسلام ناب محمدی در نزد جهانیان است.
به گزارش عصرهامون، حجت‌الاسلام  والمسلمینهادی بامری در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی ، بیان کرد: مظهر قدرت اعتقادی و مکتبی و همچنین نمایش قدرت شیعیان دنیا است که همه ساله از نجف تا کربلا برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه پیاده‌روی اربعین در راستای ترویج فرهنگ اصیل و ناب عاشورا و اهداف قیام حضرت سیدالشهداء(ع) است، افزود: پیاده روی اربعین فرصتی مناسب برای معرفی اسلام ناب محمدی و نهضت حسینی به جهان محسوب می شود.

این کارشناس مسائل مذهبی گفت: تا قبل از سقوط صدام رهبر رژیم بعث ، این فرهنگ ناب و اصیل، به دلیل سختگیری حکومت آن زمان عراق برگزار نمی شد و معدود افرادی هم با سختی و مشقت در این مسیر گام بر می داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین بامری عنوان کرد: با سقوط رژیم منحوس صدام و روی کار آمدن دولت مردمی عراق، پیاده روی اربعین رونق یافته است و همه ساله مسلمانان و شیعیان در این مراسم شرکت می کنند.

وی اضافه کرد:  در اهمیت اربعین حضرت امام حسین (ع) همین بس که خواندن زیارت نامه اربعین یکی از علامات مومن و از سوی بزرگان مذهب سفارش به قرائت آن شده است.

این کارشناس مسائل مذهبی ادامه داد:
همانطور که از سوی بزرگان نقل شده: «امام حسین (ع) به مانند کشتی نجات است و هر کس به سوی این کشتی حرکت و سوار آن شود، قطعا به سوی رستگاری و پیروزی گام بر می دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین بامری خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا، امسال تعداد کمی از کشورمان در پیاده روی اربعین در مسیر نجف و کربلا شرکت کردند.


این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: امیدواریم که سال آینده با واکسیناسیون سراسری و برداشته شدن محدودیت‌ها، همه عاشقان امام سوم شیعیان از سراسر این کره خاکی و به ویژه کشورمان در این مراسم حضور داشته باشند.

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۱۰۰
مرجع : عصر هامون


ارسال