سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۸
معاون اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان:
بهره برداری از پل نهراب سیستان ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
 
مهدی پارسی گفت: پل نهراب در شمال سیستان و بلوچستان در صورت تامین ۱۵ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز تا سه ماه آینده آماده بهره برداری خواهد شد.
مهدی پارسی، معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: پل نهراب در شمال استان در صورت تامین ۱۵ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز تا سه ماه آینده آماده بهره برداری خواهد شد.

وی با بیان اینکه برقراری ترافیک عبوری ایمن، ساماندهی و ایمن سازی ابنیه فنی و جلوگیری از بسته شدن مسیر در زمان وقوع سیلاب‌های احتمالی از مهمترین دلایل احداث پل ها در محورهای مواصلاتی به شمار می رود اظهار کرد: پل نهراب به طول ۱۹۲ متر بعد از سالیان طولانی از احداث آن با پیگیری جدی این اداره کل مراحل نهایی تکمیل شدن را طی می کند.

این مقام مسئول علت تاخیر در تکمیل این پل مهم در شمال سیستان و بلوچستان را عدم تامین اعتبارات برای تهیه مصالح مورد نیاز و تعطیلات مکرر به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا  عنوان کرد و افزود: این‌ پروژه در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی حدود ۷۰ درصد در اولویت کاری این اداره کل قرار دارد.

معاون‌ مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان ادامه داد: با پیگیری های انجام شده تمامی تیرهای آهنی سازه پل به عنوان یکی از مهمترین مصالح ساخت آن، به سفارش این اداره کل در کارخانه ماشین سازی اراک‌ تولید و ۵۰ درصد آن تاکنون به محل پروژه حمل و مابقی نیز تا یک ماه آینده به استان ارسال خواهد شد.

پارسی تصریح کرد: تمام تلاش ما در این اداره کل بر این است تا با تخصیص به موقع اعتبارات هر چه سریعتر این پروژه تکمیل و آماده بهره برداری شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۱۴۸


ارسال