سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ ,25 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۰
کارشناس مسائل فرهنگی:
باید نسل نوجوان و جوان را با خاطرات رزمندگان دفاع مقدس آشنا کرد
 
حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری گفت: باید نسل نوجوان و جوان را با خاطرات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس آشنا کرد.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ، بیان کرد: باید با برنامه ریزی درست و با روش های مختلف مردم به ویژه نسل نوجوانان و جوانان با خاطرات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس آشنا و مأنوس شوند.

این کارشناس مسائل فرهنگی افزود: ترویج فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی هشت سال دفاع مقدس، عامل پیشرفت جامعه و کاهش مشکلات اجتماعی و برقراری عدالت در جامعه اسلامی ما خواهد شد.

وی تصریح کرد: انتشار و ترویج وصیتنامه شهیدان و فداکاری های سربازان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس باعث ترویج فرهنگ ایثار ، از خودگذشتگی و شهادت است. 

حجت‌الاسلام بامری گفت: رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس با توکل و ایمان به خداوند متعال و رهبری مدبرانه رهبر کبیر انقلاب اسلامی توانستند با کمترین امکانات نظامی و نیروی انسانی در مقابل رژیم بعثی مردانه ایستادگی کنند.

وی عنوان کرد: نوجوانان و جوانان و زنان و مردانی که در طول هشت سال دفاع مقدس، همه کفر با همه اسلام، تمام هستی خویش را در راه دفاع از انقلاب و نظام مقدس اسلامی و تمامیت ارضی کشور و ناموس میهن عزیزمان در طبق اخلاص گذاشتند.

این کارشناس مسائل فرهنگی گفت: دفاع هشت ساله مردم ایران در برابر رژیم بعث اگرچه داغ‌های فراوانی بر دل ملت ایران و زخم‌های بسیاری بر پیکره میهن اسلامی بر جای گذاشت، اما به تعبیر رهبر معظم که وام‌گرفته از بیان تاریخی «ما رأیتُ إلا جمیلا» حضرت زینب(س) بوده «گنجی» است که می‌توان سالیان سال از برکات آن بهره‌مند شد.

حجت‌الاسلام بامری خاطرنشان کرد: در زمان هشت سال دفاع مقدس شاهد اقتدار و اتحاد و همدلی بین نیروهای مسلح و مردم کشورمان بودیم و در سایه همین اتحاد و همدلی حتی یک وجب از خاک کشور به دست بیگانگان نیافتاد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۱۹۹
مرجع : عصرهامون


ارسال