شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ,16 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۱
یک کارشناس مذهبی مطرح کرد؛
علم بی پایان امام هشتم عامل رسوایی دشمنان/امام رضا(ع) منشا خیر و برکت برای همیشه تاریخ است
 
حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری گفت:امام رضا(ع) منشا خیر و برکت مادی و معنوی برای همیشه تاریخ است.
حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری کارشناس مذهبی در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: وجود مقدس ائمه اطهار (ص) و به ویژه حضرت علی بن موسی الرضا (ع) منشا خیر و برکت  مادی و معنوی است و این خیر و برکت جاری و برای همیشه تاریخ وجود دارد.

وی افزود: شیوه برخورد مناسب با مردم و داشتن حسن خلق و ادب و احترام و تواضع، از نقاط قوّت و الهام بخش در زندگی معصومین است و امام رضا علیه السلام نیز در برخورد با مسلمانان و حتی مخالفان و دشمنان که در جبهه مقابل ایشان قرار داشتند با تدبیر و اخلاق حسنه که ویژه ائمه بزرگوار بود، وارد می شدند.

وی خاطرنشان کرد: زندگی و سیره حضرت امام رضا (ع) مثل اجداد طاهرینش بر اساس اسلام و قرآن بوده و زندگانی آنان بهترین الگو برای همه مسلمانان و به ویژه پیروان ائمه اطهار (ع) است،ایشان در علوم مختلف سرآمد بوده و هر آنچه که امامان قبل از ایشان داشته اند به آن حضرت رسیده است.

این کارشناس مذهبی تاکید کرد: امام هشتم شاگردان بسیار زیادی تربیت و چهره واقعی دشمنان اسلام را معرفی کرده بود و بسیاری از این شاگردان در عصر خود سرآمد بودند، مأمون عباسی که از وجود امام رضا علیه السلام در مدینه احساس خطر می کرد با مشورت و نقشه اطرافیان خود آن حضرت را به طوس که آن زمان مرکز خلافت عباسیان بود ، فراخواند.

وی ادامه داد: امام رضا (ع)در ابتدا با این تصمیم حاکم ظالم عباسی مخالفت کرد، اما به اجبار ماموران مأمون راهی سرزمین ایران شد که در این سفر اتفاقات بسیار زیادی رخ داد ، که سرگذشت آن در کتب مختلف ذکر شده است.

وی اذعان کرد:مأمون عباسی با طرح و نقشه قبلی ولایت حکومت خود را به امام رضا علیه السلام پیشنهاد داد که با مخالف آن حضرت همراه بود اما با پافشاری این حاکم عباسی ولایت را به شرط اینکه هیچ دخالتی در تصمیمات نداشته باشد، قبول کرد.

حجت الاسلام بامری تصریح کرد: سرانجام مأمون این حاکم فاسد و ظالم عباسی که از وجود مبارک امام رضا علیه السلام به شدت احساس نگرانی می کرد ، ایشان را با طرح قبلی در اواخر ماه صفر به شهادت رساند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۳۹۹


ارسال