شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ,16 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۹
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
روستاییان و عشایر؛ قشری توانمند در توسعه و رشد اقتصادی
 
مهرداد جهاندیده گفت: توسعه و ترویج فرهنگ روستایی با تاکید بر نقش روستاییان و عشایر غیور به‌ویژه در زمینه توسعه و رشد اقتصادی، زمینه‌ساز رفع بسیاری از مشکلات موجود است.
مهرداد جهاندیده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان با گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: توسعه و رشد اقتصادی روستاییان و عشایر، همواره یکی از دغدغه‌های اصلی مسوولان نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی تاکید کرد: امروزه رسیدن به توسعه روستایی، ضرورت توجه به روستاها و ارتقای بخش کشاورزی و فعالیت‌های وابسته به آن در کنار مرتفع کردن مسائل و چالش‌های موجود در این حوزه، به ویژه در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب هوشمندانه به عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری شده، اهمیت دوچندان یافته و روستاییان و عشایر گرانقدر، نقش برجسته‌ای در تحقق این شعار و بالندگی کشور عزیزمان برعهده دارند.

رئیس شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سیستان و بلوچستان ادامه داد: این استان با وجود سکونت بیش از نیمی از جمعیت خود در مناطق روستایی و عشایری، ظرفیت والا و ممتازی از این جهت دارد.

جهاندیده با بیان اینکه یکی از موضوعات اصلی توسعه جوامع، برقراری عدالت بیمه ای است، گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به عنوان یکی از دستگاه های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توانسته است در استان بخش عمده ای از جامعه هدف را تحت پوشش خدمات خود قرار دهد و البته این پایان راه نیست و ارائه خدمات و اجرای طرح ها و برنامه های دیگر در حوزه روستا و عشایر سیستان و بلوچستان ادامه خواهد داشت.

وی با گرامیداشت ۱۵ مهرماه به عنوان روز ملی روستا و عشایر، ابراز امیدواری کرد: با همراهی قشر سختکوش و اثرگذار روستایی و عشایری، این قشر مهم و عزیز به جایگاه اصلی خود برسند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۴۰۷


ارسال