جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ ,15 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۰
رزمایش کمک های مومنانه به همت تعزیرات حکومتی در سیستان و بلوچستان
 
حیدر میرزایی، مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان گفت: در پی اجرای طرح همدلی مومنانه بسته های معیشتی، با همراهی کارکنان تهیه و به ایتام و نیازمندان و آسیب دیدگان به بیماری منحوس کرونا اهداء شد.
به گزارش عصرهامون، حیدرمیرزایی بیان کرد:با توجه به نتایج تلخ و اقتصادی ناشی از بحران کرونا و فشارها و تحریم‌های دولت جنایتکار آمریکا علیه ملت ایران مسئله احسان و نیکوکاری از مسائل بسیار ضروری جامعه کنونی است . وی افزود:به جهت اهمیت داشتن احسان در روابط اجتماعی، قرآن کریم ۱۹۴ بار در آیات متعدد به موضوع احسان و مشتقات آن سفارش کرده است که همچنان رسول مهربانی‌ها فرموده«الْخلقُ عِیالُ الله فَاحبُّ الْخلق الی الله من نَفَع عیالَ الله و ادْخل علی اهل‌بیت سُرُوراً» مردم به‌منزله عیال خداوند می‌‏باشند، دوست‌داشتنی‌ترین خلق پیش خدا کسی است که به مردم نفع برساند یا خانواده‏‌ای را خوشحال کند یا با برادر مسلمانش به خاطر برآوردن حاجتش راه برود، این عمل از اعتکاف دو ماه در مسجدالحرام بهتر است.

وی تصريح کرد:در همین راستا به یاری دستان بخشنده و پر مهر پرسنل این اداره کل بمناسبت شهادت امام رئوف علی بن موسی الرضا علیه السلام برای کمک به طبقه ضعیف جامعه تعداد قابل توجهی بسته حمایتی غذایی شامل برنج ،ماکارونی، رب ،روغن و سویا تهیه شد.

وی بیان کرد: به کمک روسای ادارات تعزیرات حکومتی در شهرستان های تابعه این اقلام پس از شناسایی افراد مستحق در روستا های دور افتاده سیستان و بلوچستان تقسیم شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان خاطر نشان کرد:احسان که همان انجام دادن کار نیک است، همیشه مطلوب و محبوب بوده و وجود آن، همزاد وجود آدمی است ، احسان و نیکوکاری، مستحبی است که هزار واجب در آن قرار دارد ، نعمت‌هایی که خداوند به ما عطا فرمودند گوناگون است و باید در برابر آنها شکرگزار بود.

گفتنی است در مقابل هر نعمتی باید شکر متناسب با آن را انجام داد ،هرکسی در هر منصب و جایگاه و پستی قرار دارد باید وظیفه شکر گذاری خود را با خدمت به خلق تعریف کند از همین حیث با برنامه ریزی های بیشتر در تلاشیم که دفعات انجام این امر خداپسندانه بیشتر و بیشتر شود و این شادمانی و حس خوب را به دیگر ارگان ها هدیه میدهیم و خوشحال میشویم در کنار ما در راه کمک به مردم مظلوم و ولایتمدار استان سیستان و بلوچستان هم قدم شوند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۴۱۰


ارسال