چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ,8 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۵۵
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ایرانشهر؛
وقف چشمه همیشه جاری است/موقوفات در جهت رفع مشکلات جامعه انجام شود
 
حجت الاسلام محسن اشرفیان گفت: وقف یکی از ماندگارترین خیراتی است که افراد می توانند کمک های خود را از این طریق به مستمندان برسانند.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ وقف یکی از برترین مصادیق احسان و نیکوکاری است که در سامان دهی زندگی فردی و اجتماعی، نقش فراوانی دارد.

این سنت حسنه که از پیامبر و ائمه اطهار (ع) برای ما به یادگار مانده از عوامل اثر گذار شکوفایی تمدن و پیشرفت در عرصه های گوناگون جوامع اسلامی به شمار می رود.

وقف می تواند در جنبه های گوناگون حیات اجتماعی و فردی انسان، مانند فرهنگ، اقتصاد و دیگر عرصه ها، نقش سازنده ای داشته باشد.

در این راستا حجت الاسلام و المسلمین محسن اشرفیان، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: وقف در لغت به معنى ايستادن، متوقف ساختن بوده و مربوط به همه آحاد و اقشار جامعه اسلامی می شود که دهه وقف فرصتی است تا این فرهنگ  دینی و اسلامی را باید بیش از پیش ترویج دهیم.

وی افزود: وقف همچون رشته ای است که رأس آن متصل به خداوند و انتهایش در دست وقف کنندگان قرار دارد.

این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به تغییر و تحولاتی که در جامعه به وجود آمده، باید سعی کنیم در زمینه برکات وقف این چشمه همیشه جوشان فرهنگ سازی کنیم تا متناسب با نیازهای روز جامعه مقوله وقف گسترش یابد تا به واسطه آن گرهی از مشکلات اقتصادی اقشار مختلف جامعه برطرف شود.

این مقام مسئول عنوان کرد: گراميداشت دهه وقف، فرصت مغتنمي است تا آثار و بركات اين صدقه جاريه بر همگان آشكار شود.

اشرفیان خاطرنشان کرد: اميدوارم افراد واقف، بركت سخاوتمندانه خود را همچنان در راستا كمك به بالندگي، پيشرفت و توسعه شهرستان ایرانشهر جاري کنند.

وی اضافه کرد: وقف باید بر اساس نیازسنجی انجام شود به طوری که اگر کسی می خواهد چیزی وقف کند، حتی قبل از آن مراجعه کند و ببیند چه چیزی در شهر بیشتر مورد نیاز است تا از این طریق مشکلات جامعه نیز رفع شود.

این مقام مسئول با اشاره به برنامه های پیش بینی شده در دهه وقف، تصریح کرد: دیدار با ائمه جمعه و فرمانداران جنوب سیستان و بلوچستان، نشست تخصصی وقف در راستای تبیین موضوع وقف با اصناف مختلف، برپایی ایستگاه های همه واقف باشیم، غبارروبی گلزار شهدا، برگزاری محافل انس با قرآن، برگزاری مراسم رحلت پیامبر اکرم(ص)، برگزاری مراسم شهادت امام رضا(ع)، سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه، دیدار با خانواده شهدا، دیدار و عیادت از واقفان از جمله این برنامه ها است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۴۳۶


ارسال