چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ,8 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۲
نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس:
مجلس باید شفافیت را از خودش شروع کند/"قالیباف" به دنبال تصویب طرح شفافیت آرا
 
نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت:با بحث‌های که میان نمایندگان انجام شده طرحی که برای شفافیت آرای نمایندگان در دستور کار قرار گرفته در مجلس رای می‌آورد و شفافیت از مجلس آغاز خواهد شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛  حجت الاسلام حسن نوروزی نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نهایی شدن طرح شفافیت آرای نمایندگان در کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: این طرح در دستور کار پارلمان قرار دارد و در روزهای آینده در صحن پارلمان بررسی خواهد شد.
وی با بیان اینکه شفافیت را از مجلس باید شروع کنیم، ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران براساس شفافیت زائیده شده و چه اشکالی دارد که نمایندگان آرا خود را به صورت شفاف اعلام کنند تا مردم بدانند موکلان آنها بدانند در مجلس چه رفتار و عملکردی داشته اند.
 
نماینده رباط‌کریم در مجلس تصریح کرد: عملکرد مالی خود و خانواده نمایندگان باید به صورت شفاف در اختیار مردم قرار گیرد تا آنها بدانند چه فردی را به مجلس فرستاده‌اند تا کارهای آنها را پیگیری کند.
 
نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اعلام اینکه رئیس مجلس نیز به دنبال ایجاد شفافیت در قوه مقننه است و به جد پای کار تصویب طرح ارائه شده برای این منظور است، عنوان کرد: با بحث‌های که میان نمایندگان انجام شده قطعا طرحی که در دستور کار قرار گرفته در مجلس رای می‌آورد و شفافیت از مجلس آغاز خواهد شد.
 
نوروزی با تاکید براینکه این طرح موجب می‌شود که عملکرد مجلس  و مردمی بودن آن ارتقا یابد، اظهار داشت: اگر مجلس و نمایندگان شفافیت را از خود شروع کند حتما سایر دستگاه‌ها به ویژه قوای مجریه و  قضائیه نیز شفاف‌تر از گذشته عملکرد خود  را در اختیار مردم قرار خواهند  داد.
 
وی با بیان اینکه موضوع شفافیت در کوتاه مدت و بلندمدت آثار مثبتی برای کشور دارد، گفت:طرح شفافیت آرای نمایندگان نحوه تصمیم‌گیری در دستگاهها را به خوبی روشن می کند و  دولت و شورای عالی قضایی می‌توانند به جز بخشی که به لحاظ امنیتی ملاحظاتی دارد ،مکمل شفافیت عملکرد مجلس شورای اسلامی شوند.
 
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۴۶۱


ارسال