پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۲
استاندار سیستان و بلوچستان:
قانون جهش مسکن سبب رونق اقتصادی سیستان و بلوچستان و خانه دار شدن دهک های پایین جامعه می شود
 
حسین مدرس خیابانی گفت: قانون جهش مسکن ضمن رونق اقتصادی با افزایش اشتغال و تقویت تولید با خانه دار شدن دهک های پایین جامعه سبب امید آفرینی در استان می شود.
به گزارش عصرهامون؛ حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شورای مسکن استان که امروز در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد گفت: قانون جهش مسکن ضمن رونق اقتصادی با افزایش اشتغال و تقویت تولید با خانه دار شدن دهک های پایین جامعه سبب امید آفرینی در استان می شود.

وی اظهار کرد: طرح جهش مسکن که عمدتا دهک های یک تا چهار جامعه را در بر می گیرد مهمترین و محوری ترین اولویت دولت سیزدهم به شمار می رود.

این مقام مسئول ادامه داد: در این راستا سیستان و بلوچستان با تجمیع امکانات و هماهنگی تمامی دستگاههای اجرایی عزم جدی خود را برای اجرای این قانون و تامین مسکن نیازمندان بکار بسته است.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در نخستین جلسه شورای تامین مسکن استان با محوریت قانون جهش مسکن نحوه تامین زمین های مورد نیاز برای احداث مسکن مورد بررسی قرار گرفت‌.

مدرس خیابانی بر اجرایی شدن هر چه سریعتر قانون جهش مسکن در سیستان و بلوچستان تاکید کرد و افزود: مسکن‌ به عنوان یکی از مهمترین عوامل پیشران اقتصادی هر کشور که حدود ۱۲۰ فعالیت اقتصادی را در بر می گیرد علاوه بر تامین مسکن نیازمندان سبب رونق اقتصادی استان می شود.

وی افزود: متقاضیان واجد شرایط در طرح جهش مسکن در سیستان و بلوچستان باید در سامانه که به نام این طرح بزودی از طریق وزارت راه و شهرسازی اعلام می شود ثبت نام کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: از آنجایی که هدف این طرح اقشار آسیب پذیر، کارمندان و کارگران هستند ضروری است دولت بخش قابل توجهی از هزینه های ساخت واحد های مسکونی را در قالب تسهیلات بانکی مناسب با سود کم و مدت زمان طولانی بازپرداخت مورد توجه قرار دهد.

مدرس خیابانی اضافه کرد: همچنین‌ به منظور اجرای هر چه بهتر قانون جهش مسکن در سیستان و بلوچستان مقرر شد دبیرخانه شورای تامین مسکن نقطه نظرات تمام دستگاهها و صاحب نظران را در تدوین هر چه بهتر آیین نامه ها و دستورالعمل ها ساخت مسکن دریافت کند.

دولت زمین را تامین و برای مردم تسهیلات ایجاد می‌کند

عطاءالله اکبری، مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه با ارائه آخرین اقدامات لازم درخصوص شناسایی اراضی مازاد دستگاههای اجرایی، اراضی نیازمند تغییر کاربری در کمیسیون‌ های ماده پنج، اراضی نیازمند الحاق به محدوده شهری و اراضی برای شهرک سازی جهت رفع نیاز سالانه به مسکن اجرای این طرح مهم‌ ملی گفت: آیین نامه ها و شیوه نامه اجرایی قانون جهش مسکن در حال تدوین است که بعد از تصویب در هیات وزیران به استان ها ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: در مجموع در حوزه تحت پوشش این اداره کل نیاز سالانه به مسکن در قالب یک برنامه چهار ساله مشخص شده است که بزودی فرآیند اجرا پس از ابلاغ شیوه نامه ها آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه دولت مصمم است در افق چهارساله و در قالب این قانون تولید چهار میلیون مسکن را در کشور عملی سازد افزود: براین اساس نقش اصلی دولت در راستای تولید مسکن از طریق تامین زمین و ایجاد تسهیلات برای مردم ایفا می‌شود.

وی ادامه داد: از متقاضیان در خواست می شود در سامانه ملی که بزودی باز خواهد شد ثبت نام نمایند.

گفتنی است: بعد از اعلام مصوبه قانونی جهش مسکن و ابلاغ توسط رئیس جمهوری بلافاصله شناسایی اراضی مورد نیاز به عنوان نخستین قدم در اجرای چهار چوب قانون در این سیستان و بلوچستان توسط اداره کل راه و شهرسازی استان آغاز شد و نتایج آن در نخستین شورای مسکن استان که درباره اجرایی شدن هر چه بهتر قانون جهش مسکن به ریاست استاندار تشکیل شد مطرح شد.

در این جلسه بعد از گرفتن نقطه نظرات اعضا و با توجه به تاکید استاندار سیستان و بلوچستان مبنی بر لزوم آغاز چه سریعتر طرح مسکن در استان بنا شد اقدامات فوری شامل شناسایی اراضی الحاقی، اراضی قابل تغییر کاربری در کمیسیون ماده پنج و اراضی مازاد دستگاههای اجرایی مشخص در چهار چوب ماده ۹ و ۱۰ قانون جهش مسکن برخی از آنها از طریق استان و برخی از طریق شورای عالی شهرسازی و ستاد پیگیری لازم شود.

این جلسه به عنوان نخستین گام در اجرای سیاست های دولت مبنی بر تامین مسکن تشکیل و تمامی زوایا اجرای قانون بررسی و مقرر شد موضوع از طریق استان و ملی جمع بندی و پیگیری شود تا این طرح در کمترین زمان و بهترین نحو در این استان اجرایی شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۴۶۸


ارسال