شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ,4 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۱
سقوط ۲۲ درصدی قیمت گاز اروپا به دنبال سخنان پوتین
 
قیمت هر ۱,۰۰۰ متر مکعب گاز اروپا که تا ۲,۰۰۰ دلار بالا رفته بود به دنبال سخنان پوتین که اعلام کرد روسیه حاضر است صادرات گاز خود به اروپا را افزایش دهد، به زیر ۱,۰۰۰ دلار سقوط کرد.
به گزارش  عصر هامون به نقل از راشاتودی، قیمت هر ۱,۰۰۰ متر مکعب گاز اروپا که دیروز برای لحظاتی تا ۲,۰۰۰ دلار بالا رفته بود به دنبال سخنان پوتین که اعلام کرد روسیه حاضر است صادرات گاز خود به اروپا را افزایش دهد، به زیر ۱,۰۰۰ دلار سقوط کرد.
طبق داده‌های تجاری اینترکانتیننتال اکسچنج (آی‌سی‌ای) قیمت هر ۱,۰۰۰ متر مکعب گاز ماه نوامبر در بورس تی‌تی‌اف هلند، از ۱,۳۷۰ دلار با سقوطی ۲۲ درصدی به ۹۷۳ دلار رسید.
قیمت گاز اروپا پس از آن روند سقوط خود را آغاز کرد که رئیس‌جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین گفت: ما پیشنهاد می‌دهیم عرضه گاز به بازار اروپا را افزایش داده تا تقاضای کاذب و روانی را کاهش داده و آشفتگی بازار اروپا را آرام کنیم. این کار را می‌توان در بورس سنت‌پترزبورگ انجام داد.
رئیس‌جمهور پوتین همچنین از غول انرژی روسیه، گازپروم خواست همچنان از طریق اکراین به اروپا گاز ارسال کرده و به تعهدات خود عمل کند.
پوتین اینکه عده‌ای روسیه را مقصر بالا رفتن قیمت‌های گاز در اروپا می‌دانند را رد کرد و گفت روسیه هرگز در طول تاریخ درخواست مشتریان خود برای افزایش صادرات گاز را رد نکرده است.
 
کد خبر 5322287
  •  
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۴۷۸


ارسال