چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ,8 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
حمید یوسفی گفت: ظرفیت تولید واحدهای شناور سازی می تواند نقش موثری در اشتغالزایی و توسعه اقتصادی جنوب سیستان و بلوچستان باشند.
به گزارش عصرهامون، حمید یوسفی؛ فرماندار شهرستان کنارک در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: شهرستان کنارک دارای ظرفیت های بالقوه و متفاوتی در جنوب استان برای ایجاد یک زنجیره ی تامین، تولید و ارزش می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و باعث توسعه و تحول در صنعت و جایگاه اقتصادی جنوب شرق باشد.

وی افزود: رفع کردن مشکل عدم صدور مجور شیلات برای تولید شناورهای صیادی می تواند برای صنعتگران چراغ روشنی باشد تا علاوه بر راهگشایی در اشتغال خود، چرخه واحد های تولیدی را افزایش دهند و از ظرفیت کامل آنها استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: در شهرستان کنارک توجه به ظرفیت واحدهای شناور سازی می توانند بخش عمده ای از اشتغال جوانان جنوب سیستان و بلوچستان را تامین کند و این مسئله باعث رفع بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی خواهد شد.

فرماندار شهرستان کنارک گفت: در حال حاضر این واحد های تولیدی با 10 درصد ظرفیت فعالیت می کنند که افزایش این روند کلید راه حل مشکلات اقتصادی و اشتغالزایی است.

وی اذعان کرد: در حال حاضر تعدادی از صیادان برای تامین لنج مورد نیاز به خارج از استان مراجعه می کنند که با تدبیر استاندار و برنامه ریزی های انجام شده مقرر شد تا ظرفیت و فعالیت شناور سازی در خود استان فعال تر شود و تولید شناورهای صیادی علاوه بر تامین نیاز استان با هدف صادرات از طریق پتانسیل سواحل مکران و روابط تجاری_اقتصادی در برنامه انجام شود و در آینده شاهد این امر باشیم.

یوسفی خاطر نشان کرد: افزایش ظرفیت گسترش صیادی و صید در راستای توسعه آن با توجه به پتانسیل منحصر به فرد اسکله کنارک در جنوب استان بعد از چابهار آن هم تا سه برابر ظرفیت، علاوه بر تحول در صنعت شیلات باعث ثمره بخشی قابل توجهی در توسعه سواحل مکران می شود.

وی تاکید کرد: برای محقق شدن این امر اجرا اسکله های جانبی و طرحهای توسعه ای لازم و ضروری است تا شاهد فعال سازی ظرفیت این منطقه باشیم.

وی خاطر نشان کرد: توجه به زیرساخت های بنادر و ایجاد آن لازمه راه توسعه است تا در روند فعالیت ها اختلال ایجاد نشود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۴۸۸


ارسال