چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ,8 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۱
استاندار سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
تجارت؛ پیشران بخش های صنعت و معدن/اولویت توسعه استان با توجه ویژه به زیر ساخت هاست
 
حسین مدرس خیابانی گفت: توسعه تجارت استان،رونق بخشهای صنعت و معدن را در پی خواهد داشت و توجه به صنایع کوچک و متوسط در مناطق مختلف استان موجب ماندگاری جمعیت خواهد شد.
به گزارش عصرهامون؛ حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شورای هم خانواده صنعت، معدن و تجارت استان بیان کرد: در سیستان و بلوچستان، تجارت می تواند پیشران بخش های صنعت و معدن باشد.

وی ادامه داد:استفاده از ظرفیتهای مرزی استان موجب رونق اقتصادی خواهد شد.

خیابانی خاطرنشان کرد:توسعه صنایع کوچک و متوسط در مناطق مختلف استان باعث ماندگاری جمعیت و جلوگیری از مهاجرت جمعیت به شهرهای بزرگ در استان خواهد شد.

در برخی صنایع تامین کننده نیاز کشور هستیم

داود شهرکی، رئیس سازمان صمت استان نیز بیان کرد: سیستان و بلوچستان در بخشهای تولید و تجارت مستعد شکوفایی است که با برنامه ریزی های انجام شده شرایط خوبی برای استان فراهم خواهد شد.

وی افزود: در بخش تسهیل و رفع موانع تولید در استان با همکاری دستگاه های مرتبط مشکلات تمامی واحد‌های تولیدی استان بررسی و عمده مشکلات درحال رفع شدن است.

شهرکی ادامه داد: در حال حاضر سیستان و بلوچستان در برخی صنایع ، تامین کننده نیاز کشور می باشد از جمله تامین ۸۰درصد نیاز تور ماهیگیری کشور ،تامین کننده ۷۵ درصد قوطی کنسرو و ۳۰درصد نیازپاکت سیمان کشور را تامین می کند.

این مقام مسئول اضافه کرد: در بخش ذخایر معدنی استان به ذخایر اقتصادی و مستعد جهت سرمایه گذاری رسیده ایم از جمله مس ،منیزیت، تیتانیموم ،طلا، آنتیموان که استقرار صنایع وابسته در کنار این معادن ، زمینه ایجاد اشتغال پایدار در استان فراهم خواهد شد.

گفتنی است؛ در این جلسه مدیران بخشهای دولتی و خصوصی، در رابطه با بهبود وضعیت تولید و تجارت در استان تبادل نظر کردند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۴۹۲


ارسال