شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ,4 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴
امام جمعه اهل سنت میرجاوه؛
وقف درمانی نیاز اصلی جامعه امروز است
 
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور گفت: وقف درمانی نیاز اصلی جامعه امروز است.
به گزارش عصرهامون مولوی عبدالرحیم ریگیان پور، امام جمعه میرجاوه در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: در واقع وقف یک عملی است که انسان می تواند به وسیله آن آخرت خود را تضمین کند و یک عمل بسیار ماندگار و فراموش نشدنی است.

وی با بیان این که وقف یک نوع عمل عبادی به شمار می رود، افزود: امروزه حتی کشورهای غربی از این عمل استفاده می کنند و ما که کشوری مسلمان هستیم باید به این امر توجه ویژه داشته باشیم و در ترویج آن از هیچ تلاشی دریغ نشود.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه تصریح کرد: امروزه عمل وقف و واقف بودن آن طوری که باید باشد و به آن پرداخته شود جدی نگرفته شده است.

وی اضافه کرد: پیامبر اکرم (ص) در زمان حیات خویش نه تنها در پی احسان و نیکی به اطرافیان و مسلمانان بودند بلکه به جهت آینده نگری و تامین منافع و مصالح مسلمین به طور عملی به دیگران سنت نیکوی وقف را آموزش می داد.

این خطیب خاطرنشان کرد: تاریخ اسلام آکنده است از موقوفات و صدقات است که مطالعه آنها ضرورت دارد که اهمیت طرح بحث درباره وقف را نمایان می سازد.

وی عنوان کرد: قبل از انقلاب موقوفات اوضاع خوبی نداشتند و بیشتر مردمی اداره می‌شدند تا جایی که زمزمه‌هایی نسبت به فروش اراضی وقفی به گوش می‌رسید.

وی افزود: اما با روی کار آمدن انقلاب اسلامی و فرمان امام راحل(ره) در خصوص بازگشت موقوفات به وقفیت و عمل به وقف، این سنت حسنه احیا شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۵۰۸


ارسال