شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ,4 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۱
رئیس صمت سیستان و بلوچستان:
سیستان و بلوچستان ۸۰ درصد نیاز تور ماهیگیری کشور را تامین می‌کند
 
داوود شهرکی گفت: ۸۰ درصد نیاز تور ماهیگیری، ۷۵ درصد قوطی کنسرو و ۳۰ درصد نیاز پاکت سیمان کشور را این استان تامین می‌کند.
داوود شهرکی  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون،  با بیان اینکه استان در برخی صنایع تأمین‌کننده نیاز کشور است، اظهار داشت: ۸۰ درصد نیاز تور ماهیگیری، ۷۵ درصد قوطی کنسرو و ۳۰ درصد نیاز پاکت سیمان کشور را این منطقه تأمین می‌کند.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان در بخش‌های تولید و تجارت مستعد شکوفایی است، ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده شرایط خوب اقتصادی برای این استان فراهم خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان افزود: در بخش تسهیل و رفع موانع تولید در سیستان و بلوچستان با همکاری دستگاه‌های مرتبط مشکلات تمامی واحدهای تولیدی استان بررسی و عمده مشکلات در حال رفع شدن است.

وی تصریح کرد: در بخش ذخایر معدنی در استان به ذخایر اقتصادی و مستعد جهت سرمایه‌گذاری رسیده‌ایم از جمله مس، منیزیت، تیتانیوم، طلا و آنتیموان که استقرار صنایع وابسته در کنار این معادن، زمینه ایجاد اشتغال پایدار در استان را فراهم خواهد کرد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۵۰۹


ارسال