رئیس صمت سیستان و بلوچستان:

سیستان و بلوچستان ۸۰ درصد نیاز تور ماهیگیری کشور را تامین می‌کند

18 مهر 1400 ساعت 10:51

داوود شهرکی گفت: ۸۰ درصد نیاز تور ماهیگیری، ۷۵ درصد قوطی کنسرو و ۳۰ درصد نیاز پاکت سیمان کشور را این استان تامین می‌کند.


داوود شهرکی  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون،  با بیان اینکه استان در برخی صنایع تأمین‌کننده نیاز کشور است، اظهار داشت: ۸۰ درصد نیاز تور ماهیگیری، ۷۵ درصد قوطی کنسرو و ۳۰ درصد نیاز پاکت سیمان کشور را این منطقه تأمین می‌کند.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان در بخش‌های تولید و تجارت مستعد شکوفایی است، ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده شرایط خوب اقتصادی برای این استان فراهم خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان افزود: در بخش تسهیل و رفع موانع تولید در سیستان و بلوچستان با همکاری دستگاه‌های مرتبط مشکلات تمامی واحدهای تولیدی استان بررسی و عمده مشکلات در حال رفع شدن است.

وی تصریح کرد: در بخش ذخایر معدنی در استان به ذخایر اقتصادی و مستعد جهت سرمایه‌گذاری رسیده‌ایم از جمله مس، منیزیت، تیتانیوم، طلا و آنتیموان که استقرار صنایع وابسته در کنار این معادن، زمینه ایجاد اشتغال پایدار در استان را فراهم خواهد کرد.


کد مطلب: 142509

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/142509/سیستان-بلوچستان-۸۰-درصد-نیاز-تور-ماهیگیری-کشور-تامین-می-کند

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/