شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ,4 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۳
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان چابهار خبر داد:
همت همگانی برای گسترش فرهنگ رضوی با محوریت کتاب و کتابخانه
 
زیبا مهدی زاده گفت: یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی برگزار می شود.
به گزارش عصرهامون، زیبا مهدی زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین المللی امام رضا(ع) و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی برگزار می شود.

وی افزود: گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی، شناسایی و معرفی کتاب های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع) و بخش ویژه حضرت مهدی(عج)، از جمله اهداف این طرح است که با انتشار فراخوانی از ابتدای تیر ماه آغاز بکار کرد.

وی تصریح کرد: در یازدهمین دوره این جشنواره در کنار رشته های نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه چهارگزینه ای و داستانک نویسی، رشته های شعرسرایی، پویش «برای امام زمانم» و قصه گویی اضافه شده و برای جلب مشارکت بیش از پیش ناشران و کتابداران دو بخش حمایت از چاپ و انتشار منابع برتر و نیز مروجان فرهنگ رضوی در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان چابهار گفت: در فراخوان یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی ۶ عنوان کتاب در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی شده است.

وی ادامه داد: این جشنواره در دو بخش «فردی» و «خانوادگی» در بستر الکترونیک برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه منابع مرتبط، به صورت فردی یا خانوادگی از طریق سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی به نشانی www.samakpl.ir در جشنواره شرکت کنند.

مهدیزاده اذعان کرد: در بخش «فردی» افراد علاقه‌مند می‌توانند متناسب با رده سنی خود ضمن مطالعه کتاب‌ها در هر یک از رشته های جشنواره شرکت کنند. در بخش «خانوادگی» نیز اعضای خانواده‌ می‌توانند متناسب با رده سنی خود با مطالعه کتاب ها، به بخش خانوادگی سایت مراجعه کرده و در هر یک از رشته های مسابقه حضور داشته باشند.

وی اضافه کرد: شرکت کنندگان در مسابقه تنها می توانند در یکی از قالب‌های فردی و خانوادگی شرکت و همچنین شرکت کنندگان بخش خانوادگی 2 بار وارد مرحله قرعه‌کشی خواهند شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان چابهار خاطر نشان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا ۱ آبان ۱۴۰۰ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و علاقه مندان می توانند برای دریافت فایل منابع به آدرس سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی ‌ www.samakpl.ir مراجعه یا به منظور دریافت امانی کتاب‌های جشنواره به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنند.

وی اظهار کرد: برگزیدگان یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نیز در دو سطح «ملی» و «شهرستانی» معرفی و تقدیر خواهند شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۵۱۹


ارسال