چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ,8 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۴
اجرای طرح ملی نذرآب 4 در شهرستان هیرمند
 
علیرضا میربهاء الدین مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان از اجرای طرح ملی نذر آب 4 در شهرستان هیرمند خبر داد.
به گزارش عصرهامون، علیرضا میربهاء الدین مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در افتتاحیه طرح ملی نذرآب 4 در شهرستان هیرمند گفت:  طرح نذرآب  از سه سال گذشته با هدف تامین آب شرب، توزیع بسته های حمایتی معیشتی  و کاروان سلامت در مناطق محروم  با کمک مردم و به همت خیرین و داوطلبین جمعیت هلال احمر از ابتدای شهریور ماه تاکنون در استان سیستان و بلوچستان در حال اجرا می باشد.

وی ادامه داد: طرح ملی نذرآب 4  در شهرستان های  چابهار، کنارک، دلگان، ایرانشهر، مهرستان، سیب و سوران، زهک، میرجاوه اجرا و در حال حاضر درشهرستان  هیرمند  با حضور جمعیت هلال احمر استان  مازندران و لرستان اجرا می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بیان کرد : از 17 مهرماه جمعیت هلال احمر استان های مازندران و لرستان به عنوان استان های معین در شهرستان هیرمند مستقر و در سه محور سلامت ، سبد معیشتی ، تامین آب شرب  خدمات خود را جهت مردم کم برخوردار منطقه ارائه می دهند.

در ادامه دکتر فخاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران گفت: در این طرح خدمات متنوعی از قبیل توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی ، توزیع تانکرهای آب ، ارائه خدمات درمانی ،خدمات فرهنگی و آموزشی برنامه ریزی شده است که درقالب طرح نذرآب4 ازسوی داوطلبان هلال احمرمازندران اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به توزیع 121تانکرآب،3300کیلو آرد، 3000قوطی کنسرو ماهی و کنسرو لوبیا ، 80دستگاه تصفیه آب ، 20هزار ماسک و 2000ژل ضدعفونی، 200بسته غذایی و 300کیلو برنج ، 200تخته پتو، 400 کیف مدرسه به همراه400بسته لوازم التحریر و مقادیر متنابعی از سایر ملزومات موردنیاز ساکنان منطقه به ارزش 5میلیارد و 770میلیون ریال برای اجرای طرح نذرآب4 به مقصد شهرستان هیرمند استان سیستان و بلوچستان ارسال شد که از امروز در میان مناطق و اقشار نیازمند توزیع خواهد شد.

دکتر فخاری گفت: یکی از ویژگیهای این طرح که برای اولین بار درکشور انجام خواهد شد شناسایی و پیگیری بیماران نیازمند و رصد کامل مراحل درمانی آنها ست که برای این طرح بودجه و اعتبار ویژه ای اختصاص دادیم و جمعیت مرکز هم قول مساعد همکاری و حمایت دادند.

در ادامه دکتر دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی  از هلال احمر کل کشور ، هلال احمر استان های مازندران و لرستان که در این امر خیرخواهانه شریک شدند تا مردم این سرزمین متوجه شوند که در حل مشکلات تنها نیستند  تقدیر و تشکر نمود همچنین از مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان و همکارانشان که بانی این فعالیت های خیرخواهانه در استان شدند تقدیر و آرزوی موفقیت برای همه عزیزان نموند.

در همین راستا  امام جمعه شهرستان هیرمند  از تمای فعالیت های بشردوستانه  جمعیت هلال احمر در راستای کمک به اقشار ضعیف در سطح استان تقدیر و تشکر نمودند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۵۵۲


ارسال