دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ,6 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۷
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان:
توسعه فرهنگی در حاشیه شهرها سبب كاهش آسیب اجتماعی می شود
 
عطاءاله اکبری گفت: رشد و توسعه فرهنگی در کنار اقدامات عمرانی در نقاط حاشیه شهرهای استان سبب تقویت سرمایه انسانی و جلوگیری از آسیب های اجتماعی می شود.
به گزارش عصرهامون؛ عطاءاله اکبری، مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان امروز در آیین تقدیر از خیران حوزه کودک و کودکان استعدادهای ویژه در محلات حاشیه شهر زاهدان که همزمان با هفته ملی کودک در ساختمان ۲ اداره کل راه و شهرسازی استان برگزار شد، گفت: رشد و توسعه فرهنگی در کنار اقدامات عمرانی در نقاط حاشیه شهرهای استان سبب تقویت سرمایه انسانی و جلوگیری از آسیب های اجتماعی می شود.

وی اظهار کرد: بازآفرینی شهری دربرگیرنده رویکرد و سیاستی جامع و یکپارچه برای هدایت روند رشد و توسعه شهر‏ها در جهت پاسخگویی به چالش‌‏های برآمده از تغییرات و نیاز‏های نقاط حاشیه است، به‌گونه‌ای که در نهایت ضمن پیشگیری و حل مشکلات شهری به یک پیشرفت و بهبود پایدار کالبدی، اقتصادی، اجتماعی و محیطی در این بافت ها منجر شود. وی افزود: اداره کل راه و شهرسازی استان در کنار اقدامات عمرانی در حوزه ساخت مسکن و راه و بزرگراه ها با توجه ویژه به حوزه بازآفرینی شهری سعی در ایجاد مکان مناسب برای زندگی شهروندان ساکن مناطق حاشیه شهرهای استان دارد.

مديرکل راه و شهرسازی سیستان وبلوچستان ادامه داد: در این راستا برای رشد و توسعه حوزه فرهنگی در نقاط حاشیه شهرهای سیستان و بلوچستان این اداره کل در سال های اخیر اقداماتی نظیر احداث کتابخانه، راه اندازی سینما سیار و بازارچه های محلی برای فعالیت سازمان های مردم نهاد در حوزه اجتماعی را در اولویت کاری خود قرار داده است، بطوری که نتایج مطلوب آن در کشف استعدادها برتر در حوزه کتاب و کتابخوانی استان قابل مشاهده است.

شایان ذکر است؛ در این مراسم که با حضور مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان، مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان برگزار شد از جمعی از کودکان با استعدادهای ویژه و خیران حوزه کودک نقاط حاشیه شهر زاهدان تجلیل شد. انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۶۳۲


ارسال