شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ,4 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
فیروز قیاسی،مدیرکل دفتر نگهداری راههای فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور بر ضرورت اجرای عملیات ترمیمی و آسفالت های حفاظتی و بهسازی رویه های آسفالت در راههای روستایی و فرعی استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد.
به گزارش عصرهامون، فیروز قیاسی در بازدید از محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با توجه به اینکه بیش از ۵۰ درصد جمعیت این استان در مناطق روستایی زندگی می کنند و در نتیجه شاهد حجم بالای عبور و مرور و استهلاک رویه راه‌ها و پایین آمدن عمر آسفالت هستیم در نتیجه اجرای عملیات ترمیمی و آسفالت‌های حفاظتی و بهسازی رویه‌های آسفالت در راه‌های فرعی و روستایی آن به قید فوریت بسیار ضروری است.

وی افزود: در شش ماهه نخست سالجاری ۴۱۵ کیلومتر در محورهای مواصلاتی سیستان وبلوچستان عملیات روکش آسفالت انجام شده است.

مدیر کل دفتر نگهداری راههای فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تصریح کرد: با توجه به‌ گستره بالای راه های روستایی و فرعی در سیستان و بلوچستان یعنی ۵ هزار و ۲۰۰ کیلومتر ضروری است به منظور برخورداری راه‌ مناسب و ایمن و نیز تردد روان روستاییان گرامی اعتبارات ویژه به این استان اختصاص یابد.

قیاسی تصریح کرد: موضوع راه به ویژه در روستایی و فرعی با توجه به نقش و اهمیت آن در رشد و توسعه، همواره مورد توجه ویژه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بوده است چرا که بهبود وضعیت راه می‌تواند به نوعی تضمین کننده اقتصاد یک منطقه باشد.

گفتنی است مهندس قیاسی مدیر کل دفتر نگهداری راههای فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به همراه مهندس کرد مدیرکل و مهندس ریسباف معاون راهداری وحمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان در سفر دو روزه به این استان از نزدیک از محورهای گوهر‌کوه_ اسکل آباد ، خاش_ مهرستان، مهرستان _ ایرانشهر،‌ مهرستان_ سرباز و همچنین محور خاش_ میرجاوه این استان بازدید کردند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۶۸۷


ارسال