سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ,7 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۰
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
اجرای پروژه ها در سیستان و بلوچستان بر اساس سند آمایش سرزمین
 
مهرداد عرب اول گفت: پروژه های اجرایی در سیستان و بلوچستان باید با اسناد بالادستی به ویژه آمایش سرزمین انطباق داشته باشد.
مهرداد عرب اول، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: متناسب با منابعی که در قانون بودجه مصوب و ابلاغ می شود، باید اولویت گذاری مناسبی را بین طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی داشته باشیم.

وی ادامه داد: اولویت یک در سیستان و بلوچستان نگاه به اسناد بالادستی به ویژه سند آمایش است، در شورای برنامه‌ریزی استان مصوب کردیم، همه دستگاه‌های اجرایی اگر قرار است از این پس پروژه جدیدی را پیشنهاد دهند، باید با سند آمایش استان انطباق داشته باشد.

این مقام مسئول اظهار کرد: در استان به نوعی طرح ها را برای سال ۱۴۰۱ گروه بندی کردیم، تعدادی از پروژه‌ها مربوط به سفر مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری است و از آنجایی که اعتبار و ردیف متمرکز و مشخصی دارد، در قالب خودش قرار می گیرد.

وی افزود: در بعضی پروژه ها، امکان مشارکت بخش خصوصی وجود دارد و می تواند به کمک منابع دولت بیاید، برخی پروژه‌ ها نیز که از پیشرفت فیزیکی بالا و مناسبی برخوردار است، در انتهای سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری می‌رسند.

عرب اول اضافه کرد: سه گروه اصلی و کلی را برای انتخاب و تصویب پروژه ها مشخص کردیم که متناسب با پیشرفت فیزیکی ۶۰ و ۸۰ درصد و ۸۰ درصد به بالا طبقه بندی شده اند، حدود ۵۶۰ پروژه را در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف احصا کردیم که باید دلیل تاخیر آن مشخص شود، اگر علت قانونی یا مشکل منابع داشته اند، برطرف شود تا در سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری برسد.

وی گفت: هزار و ۴۳۴ میلیارد تومان از محل تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ به عنوان اعتبار محرومیت زدایی برای استان در نظر گرفته شده که در ۵ بخش توزیع و پروژه های این بخش مشخص شده است، در همین راستا دستگاه ها به زودی اقدام به مبادله موافقت نامه می کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۷۳۴


ارسال