دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ,6 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۹
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
ثبت دمای ۴۰ درجه در زرآباد در بیست و چهارمین روز پاییز/سه شنبه دمای هوا در سیستان و بلوچستان افزایش می یابد
 
محسن حیدری گفت: در شبانه روز گذشته زرآباد با دمای ۴۰.۳ درجه سلسیوس گرمترین شهر استان شد.
محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: پس از زرآباد شهرهای قصرقند با دمای ۳۹.۳، راسک ۳۸.۸ و نیکشهر با ۳۶.۵ در رده های بعدی گرمترین شهرهای استان در شبانه روز گذشته قرار گرفتند.

وی ادامه داد: همانطور که انتظار می رفت به صورت موقت دمای هوا در مناطق شمال استان افزایش یافت، به طوری که صبح امروز دمای زابل با حدود ۹ درجه افزایش نسبت به ۷۲ ساعت قبل به ۱۵.۵ درجه سلسیوس رسید.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی در روزهای پیش رو نوسانات دمایی طول روز مهمترین اتفاقات جوی پیش روی استان است.

حیدری گفت: انتظار می رود از سه شنبه افزایش نسبی دما در استان روی دهد و چهارشنبه در مناطق مرکزی و غرب استان وزش باد به نسبت شدید از سمت جنوب غرب رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: پیش بینی می شود دمای هوای زاهدان در روزهای آینده با بیش از ۲۰ درجه نوسان روزانه در بین سردترین دما و گرمترین دما، حدود ۵ تا ۲۹ درجه سلسیوس باشد.

این مقام مسئول با بیان این که چهارشنبه و پنجشنبه دریای به نسبت مواج است، خاطرنشان کرد: صبح امروز زاهدان با دمای ۵.۵ درجه سلسیوس سردترین شهر استان شد.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۷۴۳


ارسال