رئیس جمعیت هلال احمر ایرانشهر؛

ارتقای سطح آگاهی ها تلفات ناشی از حوادث را کاهش می دهد/ آموزش؛ شرط اول مقابله با بلایای طبیعی

25 مهر 1400 ساعت 9:07

محمدرضا کرد از اجرای مانور آموزش پناه گیری و خروج اضطراری امن در دبیرستان نرجس خاتون روستای ریکپوت ایرانشهر به مناسبت هفته کاهش اثرات و بلایای طبیعی خبر داد.


به گزارش عصرهامون محمدرضا کرد، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهر در گفت گفت گو با خبرنگار پهره گفت: اجرای مانور پناه گیری و خروج اضطراری در دبیرستان نرجس خاتون روستای ریکپوت این منطقه برگزار شد.

وی افزود: با هماهنگی های صورت گرفته مباحثی امدادی همچون پناه گیری، خروج اضطراری، حمل مصدوم، اقدامات امدادی و کمک های اولیه توسط مربیان امدادی به دانش آموزان این مدرسه آموزش داده تا این عزیزان با آمادگی کامل در حوادث غیر مترقبه شرکت کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: علاوه بر این یادگیری پناهگیری و تخلیه ایمن که خود به کاهش پیامدهای منفی وخسارات ناشی از زلزله کمک می کند و در نهایت منجر به شکل گیری جامعه ای تاب آور و ایمن در برابر بلایا می شود از دیگر اهداف برگزاری این مانورها است.

کرد خاطرنشان کرد: فراگیری راه های کاهش آسیب های ناشی از بلایای طبیعی از اهمیت به سزایی برخوردار است لذا باید این آموزش ها در جامعه رشد داده شود.

انتهای پیام/


کد مطلب: 142746

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/142746/ارتقای-سطح-آگاهی-تلفات-ناشی-حوادث-کاهش-می-دهد-آموزش-شرط-اول-مقابله-بلایای-طبیعی

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/