سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ,7 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۰
رئیس ستاد بزرگداشت هفته وحدت عنوان کرد؛
برگزاری سومین همایش «منادیان وحدت» در سیستان و بلوچستان/بهره گیری از هنر راهی برای معرفی بیشتر اشتراکات دینی در جامعه است
 
حجت‌الاسلام سید جواد موسوی گفت: سومین همایش «منادیان وحدت» با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به میزبانی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.
به گزارش عصرهامون، حجت‌الاسلام  سید جواد موسوی معاون فرهنگی و اجتماعی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری سیستان و بلوچستان در امور اهل سنت در نشست خبری هفته وحدت، بیان کرد: از میلاد نبی مکرم اسلام(ص) به روایت اهل سنت تا روز میلاد حضرت محمد(ص) به روایت شیعه توسط امام خمینی(ره) به عنوان هفته وحدت نام گذاری شد این اقدامی نمادین برای توجه مردم و جامعه به وحدت همه اقوام و مذاهب است.

وی افزود: امسال از ۲۷مهرماه هفته وحدت آغاز خواهد شد که از سال گذشته ستاد بزرگداشت هفته وحدت در استان شکل گرفت و امسال نیز ادامه خواهد داشت.

موسوی با اشاره به اینکه این ستاد به ریاست مسئول نهاد رهبری در امور اهل سنت استان تشکیل می شود، اذعان کرد: هر روز این هفته به نام یک شهید و موضوع خاص نامگذاری شده است تا یادآور رشادت های شهدا و همچنین مناسبت های خاص و ویژه باشد.

وی ادامه داد: روز سه شنبه ۱۲ ربیع الاول آغاز هفته وحدت بنام پیامبر اعظم (ص)، رهبری، اقتدار امت اسلامی و استکبار ستیزی و سردار شهید خالد حیدری، ۱۳ ربیع الاول بنام پیامبر اعظم (ص)، زن و خانواده، مواسات و همدلی و شهیده پیشمرگ کرد مریم امین پور و ۱۴ ربیع الاول بنام پیامبر اعظم (ص) و تکریم مقام شهدا و ایثارگران و سردار شهید رجب علی محمدزاده نامگذاری شده است.

موسوی گفت: ۱۵ ربیع الاول بنام پیامبر اعظم (ص)، نماز جمعه، مسجد و روحانیت و شهید ابوبکر اونق، ۱۶ ربیع الاول بنام پیامبر اعظم (ص)، اتحاد ملی، انسجام امت اسلامی در حمایت از آرمان قدس شریف و مبارزه با صهیونیزم جهانی و شهید عمر ملازهی و روز ۱۷ ربیع الاول نیز بنام پیامبر اعظم (ص)، قرآن و اهل بیت (ع) محور اتحاد اسلامی و سردار شهید بهرام مبارکی نامگذاری شده است.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته وحدت در ادامه با اشاره به برخی برنامه های هفته وحدت در سیستان و بلوچستان، اذعان کرد: برگزاری کارگاه آموزشی پوستر هفته وحدت با عنوان "رحما" به مدت سه روز در این هفته، برگزاری محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری بین المللی سید جواد حسینی در مساجد شیعه و سنی، نشست ائمه جمعه اهل سنت در سه شهرستان زاهدان زابل و چابهار با موضوع نقش ائمه جمعه در پیشرفت و ابادانی استان از برنامه های این ستاد در هفته وحدت است.

وی تصریح کرد: نشست های مختلف علمای شیعه و سنی در سطح استان در کنار جشن ها و برنامه های مختلف، آذین بندی، نواختن زنگ وحدت در مدارس استان، اعزام مبلغ به نمازهای جمعه، سخنرانی مسئولین در نمازهای جمعه، مسابقات ورزشی و برگزاری همایش محوری هفته وحدت و تجلیل از پیشگامان وحدت شیعه و سنی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ساعت ۹تا ۱۱صبح در دانشگاه سیستان و بلوچستان از دیگر برنامه های خاص هفته وحدت در استان است.

موسوی گفت: تاکنون دو گروه میهمان خارجی از اندونزی دو نفر و پنج نفر از علمای اهل سنت هندوستان نیز در این زمینه به استان سفر کردند و یک میهمان دیگر به نمایندگی از حماس قرار است به استان سفر کند.

وی همچنین با اشاره به برگزاری جشنواره امت النبی در سیستان و بلوچستان، تصریح کرد: همزمان با هفته وحدت دبیرخانه جشنواره امت النبی در حوزه های چندرسانه در اداره کل ارشاد افتتاح خواهد شد و اختتامیه آن در چابهار و دهه فجر برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۷۶۱


ارسال