شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ,4 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۰
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان:
هفته وحدت یادگار گهربار بنیان گذار انقلاب است/ همبستگی بین مسلمانان تنها راه شکست دشمن
 
مولوی بلال مقدسیان گفت: در واقع هفته مبارک وحدت یادگار ارزشمند و گهربار امام خمینی (ره) است.
به گزارش عصرهامون، مولوی بلال مقدسیان در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به فرارسیدن سالروز میلاد پیامبر اسلام، گفت: به دیدگاه اهل سنت، ۱۲ ربیع الاول و بنا به دیدگاه فقه شیعه ۱۷ این ماه، سالروز ولادت حضرت نبی اکرم (ص) است.

وی ادامه داد: با تدبیر و برنامه ریزی بنیانگذار انقلاب اسلامی، از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول به نام هفته وحدت نامگذاری شده و در واقع این هفته یادگار ارزشمند و گهربار امام خمینی (ره) است.


امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان تصریح کرد: بنیان گذار انقلاب اسلامی با هوشیاری این اقدام را انجام دادند تا تمامی مسلمانان در مقابل دشمنان این دین الهی مقاومت و ایستادگی کنند.

مولوی مقدسیان افزود: وحدت و همبستگی بین مسلمانان تنها راه برای عقب راندن و شکست دشمن و کشیدن دندان طمع آن ها و برآوردن امت اسلامی از حضیض ذلت است.

وی تصریح کرد: مسلمانان جهان چه شیعه و چه اهل سنت باید با حفظ وحدت و همبستگی هرچه بیشتر، پیامبر مهربانی و رحمت را به جهانیان معرفی کنند.

امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان گفت: این هفته فرصت مناسبی است برای تقویت روحیه همدلی، برادری، برابری و ارزش های مسلمانان بین یکدیگر است.
 
مولوی مقدسیان عنوان کرد: مسئله ای که برای مذاهب اسلامی بسیار مهم است، اتحاد و همبستگی بوده و دوری از جدایی و نفاق است. 


امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام از راه ها و روش های مختلف از جمله با اختلافات قومی و مذهبی می خواهند در بین مسلمانان خدشه و جدایی ایجاد کنند.

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۷۹۱
مرجع : عصر هامون


ارسال