سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ ,25 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۱
کارشناس امور سیاسی مطرح کرد:
وحدت؛ خط قرمز امت اسلامی در برابر استکبار/ ایجاد اختلاف و نفوذ پروژه خطرناک دشمن برای نابودی ما است
 
مجتبی قزاق گفت: وحدت امت اسلامی خط قرمز همه مردم است و یقینا آنان اجازه نخواهند داد که اتحاد بین مذاهب اسلامی مورد هجمه دشمن قرار گیرد.
به گزارش عصرهامون، مجتبی قزاق؛ کارشناس امور سیاسی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به وحدت و همدلی و تاثیر بروی پیشرفت انقلاب در طی این سالها بیان کرد: کشورهای قدرتمند و استعمارگر که دوام و بقای خود در از بین بردن اسلام و ضعیف نگهداشتن مسلمانان می‏بینند، به ترفندهای گوناگونی برای جلوگیری از وحدت مسلمانان و ایجاد تفرقه دست می‏زنند و بر تمام مسلمانان و کشورهای اسلامی فرض است که با محوریت اسلام به مقابله با چنین اهداف شوم استکباری برخیزند.
 
وی افزود: در ایران با پیروزی انقلاب اسلامی و راهبرد وحدت اسلامی به وسیله امام خمینی قدس‏سره به منصه ظهور رسید و رهبران و عالمان اسلامی که به طور معمول مواضع و تصمیم‏های آن‏ها عکس‏العمل‏های محسوس و مؤثری میان یکایک مردم مسلمان به جای می گذارد، نقش مهمی در بیداری و آگاهی افکار عمومی در خصوص مذهبی ایفا می‏کنند.
 
این کارشناس با اشاره به اینکه این نقش با توجه به مقام معنوی آن‏ها، هم میان شیعیان و هم میان اهل تسنن اهمیت خاصی دارد تصریح کرد: نخستین گام در جهت تحقق این مهم متوجه اندیشه‏وران و عالمان اسلامی است که هدایت عامه مردم را به عهده دارند.
 
وی ادامه داد: با همت و مساعی عالمان و متفکران همه مذاهب اسلامی سیاست‏های شوم حکومت‏های گذشته از پیکره مذاهب اسلامی زدوده شد و حقایق هر مذهب آن گونه که هست، به مسلمانان نمایان می‏شود و در نتیجه بسیاری از تعصب‏های مذهبی از بین می‏روند.
 
راهبرد وحدت اسلامی؛ عزت در سایه همدلی و هم‌افزایی

وی گفت: از اصول بسیار مهم راهبرد وحدت اسلامی؛ عزت در سایه همدلی و هم‌افزایی پدیدار خواهد شد و انقلاب اسلامی تنهامتعلق به امت ایرانی نیست وهرمسلمانی درهرجای دنیا برادر و خواهر ماست و جمهوری اسلامی طی این چهار دهه گذشته از مردم فلسطین حمایت کرده و در برابر اسرائیل اشغال‌گر قرار گرفته است.
 
قزاق با اشاره به ثمره وحدت و تاثیر بر کشورهای همسایه و جهان اسلام اذعان کرد: گسترش اسلام از حجاز به کشورهای همسایه و تا آفریقا و قلب اروپا و تدریس کتب دانشمندان مسلمان از جمله بوعلی سینا در معتبرترین دانشگاه های جهان تا همین اواخر، گواهانی صادق بر این حقایق و واقعیت های عینی و آشکار است.
 
وی افزود: اوراق تاریخ روزهای شکوه و عزت مسلمانان را چه بسیار در خود ثبت و ضبط کرده و همین تاریخ چه تلخ یادگارهایی دارد از شکست و فروپاشی و تکه تکه شدن ممالک اسلامی آن گاه که از سر غفلت و جهالت به جای همگرایی و «وحدت» بر طبل نحس تفرقه و جدایی و فاصله گرفتن از سیره نبوی کوبیدند و به راحتی در دام دشمن افتادند و صید شدند.
 
قدرت و انسجام امت اسلامی در جهان از ثمرات وحدت در بین کشورهای اسلامی است

کارشناس سیاسی اظهار کرد: قدرت و انسجام امت اسلامی در جهان از ثمرات وحدت در بین کشورهای اسلامی هست وحدت میتواند ثمرات بسیار بزرگی از قبیل انسجام و قدرت در بین امت اسلامی داشته باشد هراس دشمن از اتحاد و همبستگی امت اسلامی و به خطر افتادن منافع آن در کشورهای اسلامی است.
 
وی گفت: دشمن از وحدت بین مذاهب اسلامی می ترسد و کشورهای اسلامی با بروز اختلافات در بین خود باعث رخنه کردن دشمن در بین امت اسلامی می شوند؛ لذا امروز شاهد جنگ و کشتار مردم بیگناه در کشورهای اسلامی هستیم به این دلیل که دشمن نمیتواندوحدت بین کشورها را ببینند، میشه در تلاش ایجاد اختلاف در بین امت اسلامی است تا وحدت بین آنها صورت نگیرد.
 
قزاق با اشاره به جایگاه استان ما در کشور با توجه به موقعیت استراتژیک آن و همسایگان برای حفظ و تقویت وحدت یادآور شد: ما وحدت اسلامی را به عنوان یک فریضه و واجب دینی می شناسیم و به آن نگاه می کنیم و برای تحقق آن تلاش کنیم و یکی از مهمترین عوامل تحقق وحدت اسلامی هویت دینی آن است، دشمن در تلاش است هویت دینی آن را از ما بگیرد یا آن را کمرنگ کند یعنی در اسلام تحریف ایجاد کند.
 
وی ادامه داد: در دو قرن اخیر دشمنان اسلام در تلاشند هویت دینی وحدت را در جوامع اسلامی دور سازند تا نقشه های بعدی خود را که پروژه نفوذ و بر انگیختن دشمنی ها و عداوت بین مسلمانان است را اجرا کنند و امت اسلامی را به دلایلی مثل قومیتی و مذهبی به جان یکدیگر بیندازند.
 
همه اقوام در سراسر کشور در برابر توطئه ها بدخواهان نظام هوشیارند

کارشناس سیاسی بیان کرد: همه اقوام و قومیت ها در سراسر کشور در برابر توطئه ها بدخواهان نظام هوشیارند و دشمنان با دسیسه قومیت نمی تواند به اساس و اصل جمهوری اسلامی ایران و وحدت مسلمانان ضربه وارد کنند ایران اسلامی رنگین کمانی از قومیت ها و مذاهب است با اتحاد و همبستگی در کنار یکدیگر زندگی می کنند.
 
وی افزود: دشمنان در تلاش هستند ساختار سیاسی کشور را تخریب سازند و در این میان وظیفه ما گوش به فرمان ولی فقیه بودن است تا دشمنان نتوانند ذره ای نفوذ به جامعه ما داشته باشند که مردم با آرامش و امنیت در آن زندگی می کنند این حالی است که در کشورهای همسایه شعله های آتش برافروخته شده است.
 
قزاق با اشاره به وظیفه علما و مسولین برای حفظ، تداوم و اقتدار این وحدت تصریح کرد: وظایف دولتمردان برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و عدم سو استفاده دشمن از این معضل اقتصادی دولتمردان باید برای حل مشکلات معیشتی مردم اهتمام ویژه ای داشته باشند تا دشمن نتواند از این‌معضل اقتصادی به نفع خود بهره برداری کند.
 
وی ادامه داد: وحدت امت اسلامی خط قرمز همه مردم است و یقینا آنان اجازه نخواهند داد که اتحاد بین مذاهب اسلامی مورد هجمه دشمن قرار گیرد در این میان آنچه توجه و اهتمام بیشتر مراجع، عالمان و فقیهان اسلامی را می‏طلبد.
 
کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: کشورهای مسلمان منطقه با وحدت و همدلی که در بین ملت و دولت های خود دارند می توانند بزرگترین شکست که همانا خروج استکبار از خاور میانه باشند را رقم بزنند همانگونه که در کشورهایی نظیر عراق و افغانستان استکبار جهانی با خفت و خواری مجبور به فرار از این کشورها شد.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۷۹۷


ارسال