چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ,8 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۳
اعتماد به جوانان باعث موفقیت تیم‌های ملی کشتی شد؛
معصومی: ارزشمندترین مدال طلا را قاسم‌پور گرفت/ یزدانی در المپیک هم از تیلور بهتر بود
 
نایب‌قهرمان پیشین کشتی جهان گفت: هر ۲ تیم ملی آزاد و فرنگی در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ نتایج فوق‌العاده‌ای را کسب کردند و این مهم با اعتماد به نسل جوان محقق شد.
به گزارش عصرهامون  فردین معصومی، آزادکار پیشین تیم ملی کشتی کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا پیرامون نمایش تیم ملی کشتی آزاد ایران در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ نروژ اظهار داشت: هر چه کشتی موفق‌تر باشد، ما هم خوش‌حال‌تر می‌شویم. پس از بازی‌های المپیک معمولاً تیم‌ها پوست‌اندازی می‌کنند و این باعث می‌شد که روند کشتی‌ها مشخص نباشد. تیم ما هم جوان‌گرایی خوبی داشت.
او صحبت‌هایش را این‌گونه ادامه داد: بچه‌های بی‌ادعای تیم ملی کشتی آزاد هم علی‌رغم جوانی و تجربه اندک میادین بزرگ جهانی، دست خالی به کشور برنگشتند و نمایش خوبی از خودشان برجای گذاشتند که در این شرایط سخت کرونایی، دل ملت ایران را شاد کنند.
 
قهرمان ۴ دوره مسابقات قهرمانی آسیا عنوان داشت: رحمان عموزادخلیلی کمی بدشانسی آورد وگرنه می‌تواند حسن یزدانی دومی برای کشتی آزاد ایران باشد. محمد نخودی و عرفان الهی نیز با برنامه‌ریزی کادرفنی تیم جوانان درخشیدند و در مسابقات نروژ هم نتایج خوبی گرفتند.
 
وی درباره جوان‌گرایی در تیم‌های ملی کشتی ایران بیان داشت: هر ۲ تیم ملی آزاد و فرنگی در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ نتایج فوق‌العاده‌ای را کسب کردند و این مهم با اعتماد به نسل جوان محقق شد. مسئولین کشور هم بدانند که هر جا به جوانان اعتماد شده، نتایج خوبی به دست آمده و جوان‌های ایرانی می‌توانند حتی کارهای غیرممکن را هم ممکن کنند.
 
نایب‌قهرمان پیشین مسابقات جهانی در مورد جدال بزرگ وزن ۸۶ کیلوگرم نروژ اذعان داشت: همان موقع که حسن یزدانی در فینال المپیک ۲۰۲۰ مقابل دیوید تیلور شکست خورده بود هم از رقیب آمریکایی سَر بود. بعضی‌وقت‌ها فشارهای عصبی ناشی از بار روانی باعث می‌شود که کشتی‌گیر علی‌رغم برتری فنی و تاکتیکی، نتواند رقیب خود را شکست دهد. این مشکل اما در اسلو پیش نیامد و حسن یزدانی حق خودش را گرفت و به جایگاهی که استحاقش را داشت، رسید.
 
نفر پنجم المپیک ۲۰۰۸ پکن در خصوص ۲ مدال طلای دیگر کاروان ایران در نروژ تصریح داشت: تمام مدال‌ها باارزش بود اما بهترین مدال طلا را کامران قاسم‌پور گرفت. هیجانی مضاعف با کشتی ایرانی کامران تجربه کردیم و او خیلی خوب خودش را به دنیا ثابت کرد. هم‌چنین پیش‌بینی می‌کردیم که امیرحسین زارع اشتباهاتش را جبران کند و با روحیه جنگنده‌اش، فعل خواست را صرف کرده و به مدال طلای جهان دست یابد.
 
معصومی در ادامه به نتایج خوب تیم ملی کشتی آزاد اشاره داشت و گفت: فدراسیون کشتی و کادرفنی تیم ملی در باد این عملکرد نخوابند و به تلاش بیش‌تر و رفع اشکالات بپردازند؛ چرا که دنیا روی این رتبه سومی ایران کار می‌کند و درصدد شکست دادن ماست.  با شناختی که از مدیران فدراسیون کشتی دارم، فکر نمی‌کنم این جوان‌ها رها شوند و قطعاً روی‌شان کار می‌شود.
 
وی هم‌چنین افزود: بعد از بازی‌های آسیایی و مسابقات قهرمانی جهان، باید به بهبود رتبه‌مان در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس فکر کنیم که البته کاری سخت اما شدنی‌ست. 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۸۶۷


ارسال