شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ,27 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۶
رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان خبر داد؛
کشف ۲۵۶ میلیون تن ذخایر معدنی طی ۳ سال در سیستان و بلوچستان
 
داود شهرکی گفت: طی ۳ سال اخیر به میزان ۲۵۶ میلیون تن ذخایر معدنی در استان، کشف شده است.
به گزارش عصرهامون؛ حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شورای معادن استان که با حضور بخشهای دولتی و خصوصی مرتبط با معدن استان، برگزار شد، بیان کرد: با اتصال معادن استان به زنجیره ی کامل تولید و صنایع معدنی این بخش به رونق خواهد رسید.

وی افزود: با ایجاد زیر ساختها در سطح استان از جمله راه دسترسی، آب، برق و ... معادن استان فعال و زمینه ایجاد اشتغال قابل توجهی در استان فراهم خواهد شد.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: معدن انفال بوده و ثروت حاصل از آن برای مردم است، از سرمایه گذاران دولتی و خصوصی که هرچه سریعتر اهداف ما را به نتیجه برسانند استقبال می کنیم و در این ارتباط از ظرفیت بومیان سرمایه گذار استان که در خارج از کشور فعال هستند، باید استفاده کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: از طریق استفاده از فضای مجازی و برپایی نمایشگاه های مجازی در سطح ملی و برای سایرکشورها، استعدادها و ظرفیت های معدنی و ... استان تبلیغ و اطلاع رسانی شود.

خیابانی گفت: در همه تفاهمنامه های سرمایه گذاری در استان، موضوع ایجاد زیرساخت ها از سمت سرمایه گذار لحاظ شود.

کشف ۲۷ میلیون تن کانسنگ طلا

داود شهرکی، رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان در این جلسه بیان کرد: طی ۳ سال اخیر به میزان ۲۵۶ میلیون تن ذخایر معدنی در استان، کشف شده است.

وی ادامه داد: از سال ۱۳۹۷ تا کنون به میزان ۲۷ میلیون تن کانسنگ طلا و ۲۲۰ میلیون تن کانسنگ مس به ترتیب در شهرستانهای تفتان و خاش کشف شده است.

شهرکی ادامه داد: بخش معدن استان در جهت کمک به طرح های عمرانی استان آمادگی کامل دارد.

این مقام مسئول بیان کرد: سیستان و بلوچستان از نظر ذخایر معدنی آنتیموان در رتبه اول کشور، منیزیت و تیتانیوم در رتبه دوم کشور و از نظر ذخایر کانسنگ طلا در رتبه ششم قرار دارد.

به گفته وی، کانسنگ طلا سنگی است، حاوی ماده معدنی با ذرات ریز طلا که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست و زمانی که میزان آن به یک گرم در هر تن برسد، با احداث کارخانه جدایش و فرآوری قابلیت بهره برداری را دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۹۰۲


ارسال