امام جمعه شهرستان چابهار:

ایجاد و تدوام وحدت بین مذاهب اساس کار انقلاب است/ واکسیناسیون همگانی راه مطمئن برای حفظ سلامتی و ریشه کنی کرونا

30 مهر 1400 ساعت 13:20

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی گفت: از ابتدای انقلاب تمام هدف وحدت بین مذاهب بوده است و سالهای سال در استان سیستان و بلوچستان ما در سخت ترین مشکلات کنار هم بودیم.


به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی؛ امام جمعه شهرستان چابهار در خطبه های نمازجمعه این هفته با تبریک میلاد نبی مکرم اسلام و امام جعفر صادق(ع)، هفته وحدت را هفته اخلاق و مهرورزی خواند.

وی افزود: امام صادق (ع) میفرمایند از جمله خطاب ها و سفارشاتی که خداوند به پیامبر کرده بود بخشندگی و خوش خلقی در بین مردم است که این دو خصوصیت پیامبر را متمایز در بین مسلمانان کرد.

وی ادامه داد: به چه جرمی فردی خود را در مسجد و بین جمعیت و پیر و جوان و خردسال شیعیان میکشد و ۱۵۰ نفر را قطعه قطعه میتواند بکند، آیا این افراد مسیر و راه پیامبر را دنبال می‌کنند.

خطیب جمعه چابهار تصریح کرد: معنای کلمه وحدت دست کشیدن از اعتقادات مذهبی خودمان نیست، بلکه باید در مقابل همه اختلافات، مشترکات خود را قبول کنیم و وحدت را در اشتراکات مذهبی تقویت کنیم.

وی گفت: استکبار و غرب نه شیعه و نه اهل سنت را می خواهد، بلکه فقط به نابودی مسلمانان و دین اسلام است.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: سپاه، نیروهای مسلح و گروه های جهادی سالهاست در کنار مردم شیعه و سنی هستند و در حال خدمت رسانی آب، برق، جاده سازی و خرید جهیزیه و خیلی اقدامات دیگر هستند و فارس و بلوچ هم هیچ فرقی ندارد و استکبار از این خدمت رسانی ها نگران هستند.

وی گفت: در بسیاری از مسئولیت های مهم از جمله فرماندهی نظامی، مقام معظم رهبری یک برادر اهل سنت را انتخاب میکند معنای واقعی وحدت یعنی همین، حتی در پست های خیلی بالاتر و حساس هم از هر دو مذهب به کار گیری شده است.

امام جمعه چابهار افزود: بعضی از تریبون ها بوی استکبار و نوکری غرب را می دهد که باید مردم ما هوشیار و آگاه باشند و باید به دنبال تقویت بصیرت که بارها مورد تاکید رهبر انقلاب است، باشیم.

وی با اشاره به واکسیناسیون در بین مردم خاطر نشان کرد: واکسیناسیون طبق اعلام وزارت بهداشت تاکنون از مشکلات درمانی و بهداشتی کاسته است به گونه ای که آمار بیماری و مرگ و میر کمتر شده و این امر یک الزامی همگانی برای حفظ سلامتی است.

حجت الاسلام موسوی خاطر نشان کرد: همه آحاد جامعه ما باید واکسن بزنند تا بتوانیم مقابل این بیماری در سلامت باشیم و فعالیت مدارس و مراسمات مثل قبل برگزار شود.

 وی تاکید کرد: دشمن ماه ها تلاش کرد تا که موج منفی عدم واکسن در جامعه تلقین کند و مانع از واکسیناسیون عمومی شود ولی نتیجه بازخورد در جامعه با کاهش مرگ و میرها را میتوان دید و با اعتماد به مسئولین وزارت بهداشت این کار را انجام دهیم.

انتهای پیام/


کد مطلب: 142918

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/142918/ایجاد-تدوام-وحدت-بین-مذاهب-اساس-کار-انقلاب-واکسیناسیون-همگانی-راه-مطمئن-حفظ-سلامتی-ریشه-کنی-کرونا

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/