شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ,27 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۷
معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر؛
افراد واکسینه نشده علیه کرونا هیچ گونه خدماتی دریافت نمی کنند/الزام در تسریع امر واکسیناسیون عمومی با مشارکت مردم
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر گفت: مدیران ادارات، نهادها، شهرداری، شرکت ها از حضور کارکنانی که واکسن علیه بیماری کرونا دریافت نکردند ممانعت کنند و غیبت برای آن ها لحاظ شود.
به گزارش عصرهامون علی شعبانی، معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر در گفت و گو و خبرنگار پهره ضمن دعوت همگانی به رعایت پروتکل های بهداشتی و تسریع در امر واکسیناسیون بیان کرد: طبق اعلام وزارت بهداشت، واکسینیه شدن همه اقشار و افراد شهرستان باید به طور عمومی و با سرعت انجام شود.

وی افزود: واکسن به میزان کافی موجود است و عذر و بهانه ای در خصوص عدم مراجعه افراد برای واکسن زدن پذیرفته نیست.

این مقام مسئول تصریح کرد: همه دستگاه های اجرایی، بخشداران، شوراها، دهیاران و معتمدین با جدیت بحث واکسیناسیون را پیگیری کنند و از ارائه خدمات به افرادی که واکسن نمی زنند امتناع شود.

فرماندار ویژه ایرانشهر خاطرنشان کرد: با کسانی که در فضای مجازی تبلیغات منفی علیه واکسیناسیون انجام می دهند برخورد قانونی لازم صورت بگیرد.

وی عنوان کرد: مدیران ادارات، نهادها، شهرداری، شرکت ها از حضور کارکنانی که واکسن علیه بیماری کرونا دریافت نکردند ممانعت کنند و غیبت برای آن ها لحاظ شود.

وی اذعان کرد: کلیه دستگاه های اجرایی و نهادها حداکثر تا روز دوشنبه سوم آبان ماه گزارش کامل از وضعیت واکسیناسیون کارکنان شان به ستاد کرونا شهرستان ایرانشهر ارائه دهند تا در مورد افرادی که دستورالعمل ها را رعایت نکردند اقدام بایسته انجام شود.

شعبانی اضافه کرد: دهیاران و شوراهای اسلامی به عنوان تکلیف موضوع واکسیناسیون در روستا ها را مورد پیگیری قرار دهند.

شعبانی تصریح کرد: همچنین دستگاه های دولتی به سمن ها و شرکت ها و بنگاه ها به طور جدی نظارت کنند که مسئله واکسیناسیون از سوی کارکنان و افراد آن ها انجام شود.

وی با تاکید بر این که همه ادارات و نهادها باید در این امر همگانی کمک کنند تا زندگی و معیشت مردم به روال عادی برگردد، گفت: حتی پلیس راه از رانندگان در زمره مدارک قانونی، از واکسینه بودن فرد نیز بپرسد و در صورت عدم آن، به مراکز ذیربط جهت واکسن زدن هدایت کند.

فرماندار ایرانشهر با توجه به بازگشایی و فعالیت حضوری مدارس در ماه آینده، گفت: مرکز بهداشت و آموزش و پرورش شهرستان با همکاری اولیاء و مربیان واکسیناسیون فراگیر دانش آموزان را پیگیری کنند.

وی اضافه کرد: اداره صمت، اتحادیه و تشکل های اصناف موضوع واکسیناسیون واحد های صنفی زیر مجموعه را در دستور کار قرار دهد و با متخلفین برخورد کنند و باید بازار که از پر ازدحام ترین محل هاست از حیث آلودگی کرونا پاک و برای مردم امن شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۹۲۸


ارسال