چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ,8 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۸
یک کارشناس فرهنگی؛
وحدت شیعه و سنی موجب شکل‌گیری امت واحده اسلامی می‌شود
 
حمیدرضا خزایی فر گفت: وحدت شیعیان با اهل سنت، از جنس مصلحت و از سنخ «اتحاد تا دفع دشمن مشترک» نیست؛ ما بر اساس مبانی عمیق اعتقادی که ابدیت آن بر همگان مبرهن است، دم از اتحاد با برادران اهل سنت مان می زنیم.
  به گزارش عصرهامون حمیدرضا خزایی فر، کارشناس فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: اسلام، دین جهان شمول و حیات بخش، زمان به زمان تاریخ را در نوردیده تا به دست پیامبر خاتم(ص) رسیده و در کتاب آسمانی اش، قرآن کریم، امت او را، امتی میانه و الگو برای تمام جهانیان برشمرد:«وَ کَذَلِکَ جَعَلْنَـاکُمْ أُمةً وَسَطًا لتَکُونُواْ شُهَدَآءَ عَلَی الناسِ وَ یَکُونَ الرسُولُ عَلَیْکُمْ شَهِیدًا(بقره/143)؛ و این چنین شما را امتی میانه قرار دادیم تا بر جهانیان گواه و الگو شوید و پیامبر بر شما  شاهد و الگو گردد».  

وی افزود: رسالتی این چنین سنگین، مسئولیتی به این عظمت، امروز بر دوش ما گذارده شده است و به پایان رساندن نهضت تمامی انبیا و به ثمر نشاندن خون شهدا و اولیا در طول تاریخ برای حراست از اسلام، امروز قیامی جهانی و وفاقی پولادین می طلبد.

این کارشناس فرهنگی تصريح کرد: قیامی که لازمه به ثمر رسیدن آن، عزم تمامی مسلمانان جهان است چرا که خداوند در قرآن کریم می فرماید: « إِنَّ هذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً واحِدَةً وَ أَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ (انبیاء/91)؛ همانا این امتِ شما است، امتی یگانه و منم پروردگار شما، پس مرا پرستش کنید.»

  وی اضافه کرد: لذا این امت واحده متعلق به تمامی مسلمانان است، پس نقش آفرینی در راه اعتلای آن بر دوش یکایک ما اعم از اهل تسنن و اهل تشیع است.

  خزایی فر عنوان کرد: هم اکنون، اگر ما به نام اسلام و مسلمانی قصد حرکت در راه اسلام و عمل به دستورات این دین و ایجاد زمینه برای جهانی شدن اسلام ناب داریم، باید هوشیارتر از همیشه، موانع راه را شناسایی کرده و در پی رفع آن ها تا جهانی شدن این دین، قدم برداریم و بر اساس آیه شریفه قرآن، به حبل الهی اعتصام جوییده واز جدایی بپرهیزیم.

  این کارشناس فرهنگی عنوان کرد: دسیسه و کارشکنی دشمنان اسلام و رسول الله را که در صدر آن ها، ایجاد تفرقه بین اهل تشیع و تسنن است بشناسیم و با هر ندایی از جانب هر گروه وجناحی و در هر گوشه ای از جهان، که از جدایی و تفرقه دم بزند، مبارزه کنیم.

  وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند: شما نگاه کنید ببینید آن کسانى که می‌خواهند وحدت ملت ایران را به هم بزنند، چه کسانی هستند؟ بدانید که این ها عوامل دشمنن اند یا خودشان از متن دشمن دارند حرف می‌زنند، یا سرانگشت دشمن اند و برو برگرد ندارد و آن کسى که نداى تفرقه‌ بین شیعه و سنى را سر می‌دهد و به بهانه‌ى مذهب، می‌خواهد وحدت ملى را به هم بزند، چه شیعه باشد و چه سنى، مزدور دشمن است؛ چه بداند، چه نداند.

  خزایی فر خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران از بدو تولدش شعار تشکیل حکومت جهانی اسلام را سر داد و اساسا شکل گیری جمهوری اسلامی، نقطه آغازی برای تحقق آرزوی تمامی پیامبران و اولیا، یعنی برپایی تمدن اسلامی بود؛ اینجا است که علت تفرقه اندازی دشمنان اسلام آشکار می شود چرا که آن ها به خوبی متوجه شدند که تشکیل تمدن نوین اسلامی، یعنی اجرای تمامی احکام اسلام در تمام وجوه، با تفرقه و برادر کشی امکان پذیر نیست.  

وی عنوان کرد: وحدت شیعیان با اهل سنت، از جنس مصلحت و از سنخ «اتحاد تا دفع دشمن مشترک» نیست؛ ما بر اساس مبانی عمیق اعتقادی که ابدیت آن بر همگان مبرهن است، دم از اتحاد با برادران اهل سنتمان می زنیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۹۳۳


ارسال