سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ,7 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۳
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار خبر داد:
آغاز اجرای طرح واکسیناسیون سرخک ۴۶ هزار کودک از ۸ آبان ماه در چابهار/ حفظ سلامت کودکان در برابر بیماری منوط به دریافت واکسن است
 
همایون دادگر از آغاز اجرای طرح واکسیناسیون ۴۶ هزار کودک ۹ ماه تا ۷ سال از ۸ آبان لغایت ۲۱ آبان خبر داد.
به گزارش عصرهامون، همایون دادگر؛ سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به افزایش موارد ابتلای کودکان به سرخک در کشورهای افغانستان و پاکستان بیان کرد: مردم باید هوشیار باشند و واکسیناسیون معمولی کودکان از جمله سرخک را فراموش نکنند و برای انجام واکسیناسیون هرچه سریعتر به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

وی ادامه داد: با اجرای کمپین واکسیناسیون تکمیلی سرخک کودکان، امیدواریم بتوانیم از طغیان بیماری در شهرستان چابهار پیشگیری کنیم.

رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار تصریح کرد: در این طرح کودکان ۹ ماه تا ۷ ساله از ۸ لغایت ۲۱ آبان ماه واکسن سرخک را دریافت می کنند.

وی با اشاره به انجام واکسیناسیون توسط ۱۱۸ تیم عملیاتی گفت: جمعیت هدف واکسیناسیون سرخک در این طرح ۴۵ هزار و ۵۴۳ نفر و شامل جمعیت شهری، روستایی، شناور و غیر ایرانی است.

دادگر افزود: کشف و شناسایی موارد بیماری سرخک در اغلب شهرستان های استان و کشور های همجوار مثل افغانستان و پاکستان، تردد و تبادل جمعیتی بالا با کشورهای همسایه شرقی، کاهش مراجعات مردم به مراکز بهداشتی و درمانی جهت دریافت مراقبت های گروه های سنی مختلف از جمله تهدیدهای حوزه سلامت در سال جاری است.

وی خاطر نشان کرد: شرایط کرونا به هیچ وجه نباید سبب شود که خانواده‌ها فکر کنند که می‌توانند واکسیناسیون کودکان را به تعویق اندازند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان چابهار گفت: واکسینه نشدن کودکان و نوزادان مانند این است که آنها را آماده کنیم تا در معرض خطر سرخک قرار بگیرند لذا همکاری خانواده ها در طرح واکسیناسیون سرخک بسیار مهم و موثر است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۰۴۰


ارسال