سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ ,25 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۰
جزئیات بیمه شدن زنان خانه‌دار و دختران مجرد اعلام شد
 
تمامی زنان 18 تا 50 سال در حالی می‌توانند از حمایت‌های مقرر در قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد بهره‌مند شوند که برخورداری از این حمایت‌ها نیازمند تأهل و سابقه بیمه‌پردازی نیست.
به گزارش عصرهامون، حمید ابراهیمی مدیرکل تأمین اجتماعی استان بیان کرد: تمام بانوان که فاقد شغل و حرفه خاصی بوده و مشمول مقررات حمایتی خاصی نباشند، در بازه سنی 18 تا حداکثر 50 سال امکان عقد قرارداد زنان سرپرست خانوار را دارا خواهند بود، و در صورتی که سن متقاضی در زمان ثبت تقاضا بیش از سن مذکور باشد، پذیرش درخواست وی منوط به داشتن سابقه پرداخت حق بیمه قبلی معادل مدت مازاد سن نسبت به 50 سال خواهد بود.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان به یکی از ویژگی‌های خاص بیمه زنان خانه‌دار اشاره کرد و گفت: در این بیمه امکان انتخاب نرخ پرداخت حق‌بیمه و دستمزد مبنای پرداخت حق‌بیمه وجود دارد و نرخ پرداخت حق‌بیمه زنان خانه‌دار برای برخورداری از حمایت‌های بازنشستگی 12 درصد؛ بازنشستگی و فوت(پرداخت مستمری به بازماندگان واجد شرایط) 14 درصد و بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی 18 درصد می باشد.

وی ادامه داد: انتخابی بودن استفاده از خدمات درمانی از دیگر مزایای طرح بیمه زنان خانه‌دار است، به عبارت دیگر در صورتی که زنان متقاضی استفاده از این نوع بیمه تحت تکفل پدر، مادر یا همسر خود بوده و از این طریق از مزایای درمانی سازمان تأمین اجتماعی برخوردار باشند، نیازی به پرداخت حق سرانه درمان نیست و در غیر این صورت می‌توانند با پرداخت حق سرانه درمان مصوب از خدمات درمانی مراکز ملکی و همچنین طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی نیز برخوردار شوند.

وی افزود: متقاضیان می توانند بدون مراجعه حضوری به شعب تامین اجتماعی و با ورود به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به آدرس اینترنتی www.es.tamin.ir نسبت به انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه اقدام کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۵۳۷


ارسال