پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ,2 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۳
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور مطرح کرد؛
سواحل مکران؛ ظرفیتی بالقوه در پایتخت دریایی کشور/توسعه زیرساختی و صنعتی چابهار باید شتاب بیشتری بگیرد
 
سعید محمد از سواحل مکران به عنوان ظرفیتی بالقوه در منطقه آزاد چابهار به عنوان پایتخت دریایی کشور یاد کرد و گفت: توسعه زیرساختی و صنعتی چابهار باید شتاب بیشتری بگیرد.
به گزارش عصرهامون؛ سعید محمد، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور پس از ورود به چابهار در جمع خبرنگاران بیان کرد: چابهار به لحاظ ارتباط مرزی زمینی و دریایی که با کشورها دارد دارای ظرفیت بسیار بالایی است و  سواحل مکران هم یکی از ظرفیت‌های مهم این شهرستان به شمار می‌رود که منطقه آزاد باید در این خطه یک نقش‌آفرینی چشمگیری داشته باشد.

وی افزود: با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده است فکر می‌کنم توسعه مناسبی را در منطقه آزاد چابهار شاهد باشیم که باید در کنار توسعه صنعتی به فکر توسعه فرهنگی این منطقه نیز باشیم.

به گفته مساور رئیس جمهور، لازم است توسعه زیرساختی و صنعتی در این منطقه شتاب بیشتری پیدا کند و از ظرفیت‌های بالقوه سواحل مکران که در منطقه آزاد چابهار به عنوان پایتخت دریایی کشور وجود دارد، نهایت استفاده صورت بگیرد.
 

برنامه های سفر ۲ روزه سعید محمد در چابهار

بر اساس این گزارش؛ سعید محمد صبح امروز وارد چابهار شد و مورد استقبال مسئولان قرار گرفت، تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا، دیدار با اقشار مختلف مردم، فعالان اقتصادی و علما و بازدید از طرح‌های صنعتی، زیرساختی و عمرانی منطقه آزاد، مناطق حاشیه‌ شهر و سکونت گاه‌های غیر رسمی، زیرساخت‌ها و تجهیزات بندر شهید بهشتی و نقطه منفصل مرز ریمدان، ظرفیت‌های اقتصادی و پروژه‌های زیرساختی از برنامه های سفر ۲ روزه وی به چابهار است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۶۷۷


ارسال