دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ ,17 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۸
با هدف قطع زنجیره کووید 19 انجام شد؛
ارائه خدمات به شرط تزریق واکسن کرونا/ اول کارت واکسن بعد اجازه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی
 
در حالی کارت واکسن شرط ارائه خدمات است که از اول آذرماه سالجاری تنها افرادی می توانند از وسایل حمل و نقل عمومی مسافری در سیستان وبلوچستان استفاده کنند ‌که کارت واکسن همراه داشته باشند یا تست کرونا آنها منفی باشد.
به گزارش عصرهامون، در ادامه طرح تزریق واکسن کرونا حالا نوبت به اجرای طرح ساماندهی سفر با ناوگان مسافری رسید. اجرای این طرح بدین نحو است که تنها افرادی می توانند از وسایل حمل و نقل عمومی مسافری استفاده کنند ‌که کارت واکسن همراه داشته باشند یا تست کرونا آنها منفی باشد.

انجام این اقدام مهم بدین جهت است که واکسیناسیون راه موثر مقابله با ویروس کرونا است، به گونه ای که با گسترده شده روند واکسیناسیون افراد این روزها شاهد کاهش مرگ و میر در بین مبتلایان به ویروس کرونا هستیم و این اهمیت تزریق واکسن را می رساند.

 بدین ترتیب ابتدای شهرویروماه جاری بود که وزیر بهداشت پس از بازدیدهای میدانی که از بیمارستان‌ها و برنامه جدیدش درباره واکسیناسیون داشت بیان کرد: به زودی کسانی که هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، کارت واکسن دریافت می‌کنند و خدمات عمومی از جمله بلیت هواپیما، قطار، اتوبوس و خدمات بانکی و اقامت در هتل منوط به داشتن کارت واکسن یا به عبارتی کارت سلامت خواهد بود.

در همین راستا ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اشاره به اجرای  طرح ساماندهی سفر با ناوگان مسافری از اول آذرماه سالجاری، گفت: تنها افرادی می توانند از وسایل حمل و نقل عمومی مسافری استفاده کنند ‌که کارت واکسن همراه داشته باشند یا تست کرونا آنها منفی باشد.

وی افزود: بر اساس مصوبه اخیر ستاد مرکزی مقابله با کرونا، افراد واکسینه نشده محدودیت‌های بیشتری برای استفاده از ناوگان حمل و نقل جاده‌ای مسافر خواهند داشت به طوری که امکان استفاده از ناوگان ندارند مگر تست پی سی آر منفی ۷۲ ساعته داشته باشند.

ابن مسئول با بیان اينکه کارت واکسیناسیون مسافران حمل و نقل جاده‌ای که در حال حاضر به صورت بازرسی حضوری بررسی می‌شود از اول آذر ماه جاری با استعلام سیستمی نیز قابل کنترل خواهد بود، گفت: از مردم خواهشمندیم هر چه سریعتر نسبت به واکسیناسیون کووید ۱۹ اقدام کنند.

وی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا همچون گذشته ضدعفونی و گندزدایی ناوگان و پایانه های مسافری، ارائه بسته های بهداشتی در ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده از ماسک در حین سفر ضروری است و در این زمينه نظارت ها با قوت ادامه دارد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اشاره به افزایش ظرفیت پذیرش مسافر در ناوگان حمل و نقل عمومی، اظهار کرد: افزایش ظرفیت پذیرش مسافر یکی از تغییراتی است که از اول آذرماه در سفرهای برون شهری (اتوبوس، مینی بوس و سواری های کرایه پلاک عمومی) انجام خواهد شد به طوری که در ناوگان اتوبوسی با شرط داشتن تهویه مناسب ظرفیت تا ۸۰ درصد قابل افزایش است و در صورتی که واکسیناسیون به ۸۰ درصد برسد این ظرفیت به ۱۰۰ درصد هم می رسد.

کرد خاطر نشان کرد: از شهروندان درخواست می شود هرگونه شکایت خود از عملکرد شرکت‌ها و رانندگان را از طریق سامانه تلفنی، اینترنتی و پیامکی ۱۴۱ به اداره کل راهداری اطلاع دهند تا در کمیسیون‌های مربوطه به تخلفات رسیدگی شود.
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۷۸۶


ارسال