دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ ,17 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۲
با حضور مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) صورت گرفت؛
بهره برداری از ۳ دستگاه تانکر سیار برای آبرسانی به ۴۰ روستای سیستان و بلوچستان
 
سه دستگاه تانکر آبرسانی سیار به منظور تأمین آب شرب سقایی ۴۰ روستای سیستان و بلوچستان با حضور مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به بهره برداری رسید.
به گزارش عصرهامون؛ علیرضا قاسمی، مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان پیش از ظهر امروز در حاشیه آیین رونمایی و بهره‌برداری از ۳ دستگاه تانکر آبرسانی سیار که با مشارکت بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بازسازی شد، در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: با سرمایه گذاری بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به میزان ۵  هزار میلیون ریال  ۳ دستگاه تانکر آبرسانی سیار به منظور تأمین آب شرب ۴۰ روستای دچار تنش آبی یا فاقد شبکه آب شرب استان بازسازی شد.

وی افزود: در مرحله اول قرار بود نسبت به خرید مخازن ثابت توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)  اقدام شود که با پیشنهاد شرکت آبفا، نوسازی ناوگان آبرسانی سیار با توجه به شرایط استان و بهره‌وری و ارائه خدمات بهتر به مردم در این بخش در دستور کار قرار گرفت و این طرح ظرف دو ماه انجام شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه امروز ماشین ها به منطقه سراوان و کورین اعزام شدند، افزود: با توجه به عدم بارندگی طی سال گذشته و امسال در استان و کاهش شدید منابع آب زیر زمینی، بخش اعظمی از چاه های آب شرب منطقه دچار افت شدید یا فاقد آبدهی شده اند.
 

به گفته وی، با اعزام این تانکرها به مناطق دچار تنش مشکل کمبود آب شرب تعدادی از روستاهای زاهدان به خصوص در منطقه کورین، سراوان و سیرکان  تا حدودی برطرف می شود و وضعیت آبرسانی بهبود پیدا خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گفت:  در ادامه پیرو مذاکره ای که با بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ()ره) صورت گرفت، امیدواریم با کمک بنیاد برکت، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و شرکت آب و فاضلاب به صورت مشترک و سه سهم مساوی بتوانیم کل ناوگان فرسوده آبرسانی سیار را به میزان ۵ میلیارد تومان بازسازی کنیم تا بتوانیم خدمات بهتری را جهت آبرسانی سیار در سطح استان داشته باشیم و خیر و برکت آن به مردم عزیز و شریف روستاهای سیستان و بلوچستان برسد.

وی عنوان کرد: در سال گذشته  ۳ روستا در قالب تفاهم نامه با بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اجرای شبکه آب شرب آبرسانی شده اند و امسال نیز آبرسانی به ۵۵ روستا در قالب تفاهم نامه منعقد شده بین ستاد اجرایی و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در دستور کار شرکت قرار خواهد گرفت که به صورت مشترک  انجام خواهد شد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۷۹۳


ارسال