پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ,2 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۳
مسئول بهداری سپاه شهرستان چابهار خبر داد:
اهدای خون ۱۵۰بسیجی چابهاری برای کمک به بیماران تالاسمی/ بسیج بدون ادعا در همه عرصه ها حاضر و توانمند است
 
محمود اردونی گفت: 150 نفر از بسیجیان حوزه های مقاومت بسیج سپاه شهرستان چابهار به مناسبت هفته بسیج در راستای ترویج فرهنگ اهدای خون و کمک به بیماران تالاسمی با حضور در محل انتقال خون این سنت حسنه را به جا آورند.
به گزارش چهاربهاران، محمود اردونی؛ مسئول بهداری سپاه شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: اهدای خون اقدامی مهم در راستای نجات جان بیماران نیازمند است و این امر علاوه بر اجر اخروی، موجب افزایش روحیه مردم دوستی می‌شود.
 
وی ادامه داد: با این اقدام اهدای خون بسیجیان امیدواریم بتوانیم گام هر چند کوچک در راستای توسعه فرهنگ اهدای خون و کمک به بیماران نیازمند برداریم.
 
مسئول بهداری سپاه چابهار با بیان اینکه اهدای خون نمادی از همدلی، احساس مسئولیت و از خالص‌ترین نمونه‌های نوع‌دوستی است تصریح کرد: با توجه به کاهش اهدای خون به علت شیوع ویروس کرونا، اهداکنندگان خون قهرمانانی هستند که بدون هیچ توقع و چشم‌داشتی بخشی از وجودشان را در اختیار همنوعان خود قرار می‌دهند.
 
وی افزود: 150 بسیجی از حوزه های مقاومت شهری و روستایی در گرامیداشت هفته بسیجبا اهدای خون خود، زندگی دوباره به بیماران نیازمند بخشیدند، مرکز انتقال خون نیز با رعایت کامل شیوه نامه و پروتکل‌های بهداشتی آنان را همیاری کرد.
 
اردونی گفت: بسیجیان همیشه در تمامی عرصه‌هایی که انقلاب و نظام به آن نیاز داشته حضور فعالی داشته اند و این حضور بدون هیچ چشم داشتی از سوی بسیجیان صورت گرفته است.
 
وی ادامه داد: اهدای خون از مصادیق بارز انسان دوستی است چون با هرکیسه خون اهدایی می توان جان سه نفر را نجات داد.
 
مسئول بهداری سپاه چابهار خاطرنشان کرد: با پتانسیل موجود در بسیج، آمادگی داریم تا طرح پویش اهدای خون بسیجیان جهت تامین ذخیره خون موردنیاز بیماران ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۸۶۹


ارسال