پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۴
معاون وزیر صمت:
نخستین شهرک صنفی کشور در سیستان و بلوچستان ایجاد می شود
 
علی رسولیان گفت: نخستین شهرک صنفی صنعتی کشور در استان سیستان و بلوچستان ایجاد می شود و برای ایجاد چنین شهرکی باید اراضی لازم اختصاص یابد.
به گزارش عصرهامون ؛  علی رسولیان، معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران  در نشست با استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: ما برای نخستین بار دستورالعمل دولت را اصلاح کردیم و با مشارکت بخش خصوصی قرار است، شهرک های صنفی را ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید صنایع کوچک را رشد دهیم، افزود: برای رشد صنایع، هم افزایی دستگاه های مربوطه مهم و ضروری است.

این مقام مسئول با بیان این که گاز یک ضرورت برای سرمایه گذاری است، بیان کرد: در زمینه زیرساخت به جز آب مسئله ای در شهرک‌های صنعتی نداریم. سهم سیستان و بلوچستان از منابع و اعتبارات شهرک های صنعتی بیشتر از سایر استان ها خواهد بود.

رسولیان گفت: در زمینه اخداث تصفیه خانه فاضلاب مشارکت می کنیم، ما برای صنایع پساب فاضلاب شهری را نیاز داریم و حجم آب مورد نیاز را خریداری می کنیم.

وی تاکید کرد: در شرکت شهرک‌های صنعتی به سمت ایجاد شهرک‌های صنعتی مشترک با کشورهای همسایه می رویم و در زمینه احداث و حفر چاه های ژرف سیستان مشارکت می کنیم.

ایجاد کارگاه ها و صنایع کوچک یکی از محورهای توسعه استان

حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست با اشاره به اینکه اصناف و صنایع باید با هم پیوند بخورد، اظهار کرد: یکی از محورهای توسعه سیستان و بلوچستان ایجاد کارگاه ها و صنایع کوچک است.

وی به اختصاص اراضی برای توسعه شهرک های صنعتی تاکید کرد و گفت: به جز صنایع آلاینده هر واحد صنعتی که با مسائل محیط زیستی مواجه شده در کمترین زمان مشکل را مرتفع می کنیم.

این مقام مسئول اذعان کرد: مدل توسعه استان براساس ایجاد اشتغال بنا شده است. باید سیستان و بلوچستان را با نگاه ویژه تری نسبت به سایر استانها دید، ما به جز نقدینگی مانعی برای سرمایه گذاری در استان نداریم.

وی بیان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان باید اختیاراتی برای افزایش میزان تخفیف نسبت به سایر استانها در خصوص واگذاری اراضی در شهرک ها داشته باشد.

مدرس خیابانی حل مشکلات صنایع را مهم برشمرد و ادامه داد: واحد صنعتی فعلی باید حفظ شوند. جانمایی شهرک ها و نواحی صنعتی باید به سمت دریا و مرز سوق پیدا کند. این مهم می تواند ظرفیت مهمی برای ایجاد شهرک های مشترک مرزی باشد، شهرک های صنعتی جلوه گاه توسعه صنعتی استان محسوب می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۸۸۰


ارسال