دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ ,17 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۸
هشدار سازمان جهانی بهداشت:
ممکن است ۷۰۰ هزار نفر دیگر در اروپا بر اثر کرونا کشته شوند
 
دفتر منطقه‌ اروپا سازمان جهانی بهداشت امروز با توجه به شرایط پیش رو در قاره سبز، پیش‌ بینی‌ کرد که ممکن است ۷۰۰ هزار نفر دیگر در اروپا بر اثر کرونا کشته شوند.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ دفتر منطقه اروپا سازمان جهانی بهداشت امروز سه شنبه اعلام کرد که پیش بینی‌های این نهاد بین المللی حکایت از آن دارد که با روند رو به رشد شمار مبتلایان به کرونا در قاره سبز، این منطقه تا بهار سال آینده میلادی با جان باختن ۷۰۰ هزار نفر دیگر به علت ابتلاء به این بیماری مواجه خواهد شد.
 
بنابراین در صورت تحقق پیش‌بینی دفتر منطقه اروپا سازمان جهانی بهداشت، شمار جان باختگان بر اثر ابتلاء به بیماری کرونا در اروپا تا بهار سال آینده از مرز ۲ میلیون نفر خواهد گذشت.
 
از همین رو این دفتر از شهروندان اروپایی خواست تا برای کاهش شمار مبتلایان، واکسینه شوند و مقررات بهداشتی را رعایت کنند. این نهاد همچنین بر رعایت فاصله اجتماعی برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا تأکید کرد.
 
هانس کلوگ، مدیر دفتر منطقه اروپا سازمان جهانی بهداشت در این خصوص گفت که موضوع همه گیری کرونا در سراسر اروپا و آسیای مرکزی «بسیار جدی» است. وی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «اروپا با زمستانی چالش‌برانگیز روبرو است؛ اما نباید ناامید بود؛ زیرا دولت‌ها، مسئولان بهداشت و شهروندان می‌توانند اقدام‌ها قاطعی را برای مهار بیماری کرونا انجام دهند.
 
به گزارش یورونیوز، در حال حاضر شمار جان‌باختان بر اثر ابتلاء به کرونا در اروپا به ۱.۵ میلیون نفر رسیده است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۸۸۶


ارسال