پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ,2 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۴
در یادواره شهید حاج قاسم میرحسینی و شهدای شرکت گاز مطرح شد,
روحیه بسیجی راه عزت و سربلندی جامعه است
 
آیت‌الله مصطفی محامی گفت: بسیج، مسلمان معیار، مومن، متعهد و در طراز انقلاب اسلامی بوده و روحیه بسیجی یک فرهنگ برگرفته از معارف اسلامی، آیات قرآنی و روایات اسلامی است.
به گزارش عصرهامون، آیت‌الله مصطفی محامی، نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان در یادواره شهید حاج قاسم میرحسینی و شهدای شرکت گاز استان بیان کرد: به هر میزان که انسان بتواند به احادیث شریفه عمل کرده و آیات قرآن را در وجود خود عملی کند بسیجی تر است حتی اگر نامش در هیچ دفتر و سازمانی ثبت نشده باشد و بالعکس فاصله از این مسیر به معنای فاصله از بسیج می باشد.

وی افزود: طبق روایات همسر پیامبر ایشان را قرآن مجسم معرفی نموده و پیامبر قبل از اینکه دیگران را دعوت کند ابتدا خود به قرآن عمل کرده و قرآن مجسم است.

این مقام مسئول ادامه داد: بسیج محل ظهور ارزش‌های انقلابی و اسلامی و شهدا وظیفه خود را انجام داده‌اند و حالا نوبت ماست که به وظایف خود عمل کنیم.
 

 
وی با اشاره به آیه ۱۶۹ سوره مبارکه آل عمران اظهار کرد: شهدا اموات نیستند بلکه زنده و نزد پروردگار خویش روزی می‌خورند و از فضل عطا شده از جانب پروردگارشان شادمان هستند.

امام جمعه زاهدان گفت: شهدا طلب بشارت کرده و از خداوند متعال در خصوص چگونگی عملکرد  دوستان، خانواده و همسنگران خود سوال می کنند که عملکرد درست ما عامل خشنودی و عملکرد نادرست مایه نگرانی شهدا خواهد بود.

عضو هیئت علمی جامعه‌المصطفی اخلاق و پیوند با خدا، همراهی با ولایت، رسالت‌مداری، ازخودگذشتگی، ایثار، پشت پا زدن به مادیات و فدا کردن همه هستی در راه خدا را از شاخصه های بسیج دانست و عنوان کرد: پروراندن کمالات بسیج در وجود خود راه انجام صحیح فعالیت هاست که باید ابتدا این کمالات را در وجود خود پرورانده و سپس در سطح جامعه گسترش دهیم و بدانیم که در هر عرصه‌ای با این روحیه و ارزش ها ورود کنیم فاتح و پیروز میدان خواهیم بود و هر جا فاصله بگیریم به مشکل برخواهیم خورد.
 

 
نماینده مقام معظم رهبری در استان اظهرا کرد: ادامه راه عزت و سربلندی جامعه راهی جز بسیج، مقاومت و عمل به ارزش ها نیست و باید در این راستا گام برداریم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۹۰۶


ارسال