پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۱
در همایش تجدید بیعت و میثاق با ولایت و رزمایش اقتدار بسیجیان در سیستان وبلوچستان مطرح شد؛
رمز اقتدار بسیج مردمی بودن است/بصیرت‎افزایی، راه مقابله با نقشه‎های متنوع دشمن
 
سردار احمد شفائی، فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: مهم‌ترین تاکتیک برای مقابله با نقشه‎های متنوع دشمن آگاهی و بصیرت‎افزایی است.
به گزارش عصرهامون، آئین تجدید بیعت و میثاق با ولایت و رزمایش اقتدار بسیجیان استان سیستان وبلوچستان در مصلی قدس زاهدان با حضور سردار احمدی سخنران ویژه کشوری، سردار محمد کرمی فرمانده قرارگاه قدس نزسا، سردار احمد شفائی فرمانده سپاه سلمان، فرماندهای نظامی و انتظامی، خواهران و برادران بسیجی شیعه و سنی،علما و روحانیون، خانواده شهدا، مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی امروز چهارشنبه 3 آذر 1400 همزمان با پنجمین روز از هفته بسیج و همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

 ایجاد پایگاه های مقاومت در نقش آفرینی بسیج به عنوان اقدام محوری مد نظر باشد

سردار احمد شفائی، فرمانده سپاه سلمان استان سیستان وبلوچستان در ابتدای این مراسم ضمن گرامیداشت یاد شهدا و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و امام راحل (ره) گفت: به عنوان خدمتگزار کوچک بسیجیان در این خطه از کشور از تمام مجاهدت ها، فداکاری‌ها، ایثارگری ها و اقدامات ارزشمند و به جا و به موقع و نقش آفرینی همه بسیجیان عزیز و بزرگوار نهایت سپاس و تقدیر را دارم.

وی افزود: اجرای طرح شهید سلیمانی و رزمایش کمک های مومنانه، حضور عزتمندانه و اثر گذار بسیج در عرصه فضای مجازی، فعالسازی بیش از هزار و 700 گروه جهادی و مجاهدت پیوسته بسیجیان در برنامه‌های محرومیت‌زدایی و اقتصاد مقاومتی از جمله اقدامات جهادی و اثرگذاری به شمار می رود که با عزم راسخ بسیج و بسیجیان انجام شده واثرگذار بوده است.
 

 
این مقام مسئول یکی دیگر از اقدامات انقلابی و ارزشمند بسیجیان را احیا و ایجاد پایگاه های مقاومت در سال جاری  عنوان کرد و ادامه داد: این مهم می تواند به فضل الهی در پیش برندگی، پیش روندگی و نقش آفرینی بسیج به عنوان اقدام محوری مد نظر باشد.

وی با اشاره به فرامین رهبر انقلاب مبنی بر اینکه "خرمشهرها در پیش داریم"، گفت: پیش برندگی و پیش روندگی بسیج مستلزم آمادگی ها در ابعاد مختلف است باید در کنار همه اقدامات و برنامه هایی که پیوسته در طول سال دنبال می کنیم اولویت هایی را مدنظر قرار دهیم؛ مهمترین و اولویت دار ترین موضوعی که همه ما باید در جهت تقویت آرمان ها به آن توجه کنیم مباحث اعتقادی و معنوی است، ما ناچاریم به عنوان مهمترین راهکار بر این مهم تمرکز کنیم تا خدامحوری و خداباوری در همه موضوعات و مسائل مبنا قرار گیرد.

تفکر بسیجی راه برون‌رفت از مشکلات

شفائی تصریح کرد: باید فرمایش امام راحل را پیوسته مدنظر قرار دهیم "عالم محضر خداست"، باید با تمام وجود تلاش کرده و در محضر خدا معصیت نکرد، ما برای اجرای رسالت سنگین خود بیش از هر مقطعی امروز نیاز به یک الگو داریم تا بتوانیم به تقویت مباحث اعتقادی و معنوی را احیا کنیم.

وی اذعان کرد: دشمنان ما امروز به همه عِده و عُده و ظرفیت های و تجربه ها در حال طرح‌ریزی فتنه ها و اقدامات متعدد و گوناگون هستند در این زمینه باید با بصیرت اهتمام داشته باشیم؛ امروز باید با همه تجربه و توان خود در افزایش بصیرت آحاد مردم و بسیجیان اهتمام داشته تا بتوانیم توطئه ها و طرح ها و مکر دشمنان قسم خورده اسلام و نظام اسلامی را با افزایش بصیرت خنثی کنیم.

فرمانده سپاه سلمان استان با بیان اینکه باید راه های مقابله با دشمنان در هر زمان و مکان را دانسته و با آنها مقابله کنیم، اضافه کرد: در این راستا حتماً باید در حوزه دشمن‌شناسی اهتمام داشته و همگان باید آمادگی همه جانبه داشته باشیم تا به فضل الهی، عمل به هنگام و به اندازه در مقاطع مختلف بتوانیم اقدام کنیم.
 

 
بسیج نسخه برون رفت از مشکلات است

آیت‌الله مصطفی محامی، نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان در ادامه این همایش گفت: بسیج یک فرهنگ است و ریشه در منابع دینی، آیات قرانی، احادیث نورانی، معارف اسلامی و عمق تاریخ اسلام دارد که در دوران انقلاب اسلامی و با تدبیر حکیمانه امام خمینی(ره) تشکیل شد.

وی با بیان این که بسیجی مظهر کمالات، مسلمان معیار و مومن متعهد در طراز انقلاب اسلامی است، افزود: معیار انسانیت و انسان معیار، وجود مبارک پیغمبر اکرم(ص) و اولیاء الهی است همان گونه که پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند ما معیار سنجش شما هستیم بنابراین به هر میزان که فکر و عملکرد و سبک زندگی ما به سیره ایشان نزدیکتر باشد از انسانیت و کمالات بیشتر برخوردار خواهیم بود.

محامی بیان داشت: بسیجیان نماد انقلاب اسلامی هستند و هر چه به فرهنگ بسیجی که چکیده ای از معارف اسلامی است نزدیکتر باشیم بسیجی‌تر هستیم.

وی ادامه داد: بسیج، قدرت، عظمت، کارآمدی و اقتدار خود را در عرصه های مختلف از جمله دفاع مقدس و سازندگی نشان داد و ثابت کرد که در هر زمینه ای وارد شود گره از کار گشوده و با ابتکار و پشتوانه مردمی به کمک کشور و نظام اسلامی می‌شتابد و باید رمز و عوامل اقتدار آن را شناسایی و تقویت کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تصریح کرد:رمز اقتدار بسیج در پیوند با خداوند و مردمی بودن، بصیرت، ایثار، فداکاری و همت بلند است که تاکنون توانسته مقتدرانه به راه خود ادامه داده و در عرصه های مختلف حضور داشته باشد.

 

 
 وی خواستار تقویت ایمانی بسیج و بسیجیان در جنبه نظری و عملی شد و عنوان داشت: باید برای افزایش ایمان و باور قلبی و تقویت رابطه عبودیت و بندگی خدا تلاش کنیم و در عمل نشان دهیم که بنده خدا و به دنبال اطاعت فرمان الهی و احکام اسلامی هستیم.

آیت‌الله محامی مردمی بودن را عامل دوم اقتدار بسیج دانست و اظهار داشت: امام خمینی(ره) با نگاه جامع، بصیرت و شناخت از مردم این نکته را دریافت که هر جا مردم حضور پیدا کنند پیروزی با آن هاست و لذا در پیروزی انقلاب اسلامی، مبارزه با فتنه ها و دفاع نظامی، به قدرت و نیروی مردمی تکیه کرد و بسیج مستضعفان تشکیل شد.

وی گفت: باید همواره مردمی بودن و در کنار مردم بودن را داشته و در خدمت آنها باشیم و بسیج در عرصه‌های مختلف با ارائه خدمات متعدد در خدمت مردم بوده است.

عضو هیئت علمی جامعه‌المصطفی تصریح کرد: بسیجیان ما دارای همت بلند، ایثار، فداکاری و تلاش شبانه‌روزی بودند که سبب پیروزی آنها بر مشکلات و موانع بوده و باید با آموزش و تمرین عملی این موارد را تقویت کنیم.

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌وبلوچستان خواستار زمینه سازی مسئولان بری حضور جمع بسیجی در جنبه های مختلف و مورد نیاز انقلاب اسلامی شد و خاطرنشان کرد: دشمنان هیچ‌گاه از دشمنی خود دست بر نداشته و در هر عرصه ای که بتوانند به دنبال ضربه زدن به ما هستند و ما باید در هر عرصه ای آرایش جنگی بگیریم و از توان بالای بسیج و بسیجیان استفاده کنیم و بسیجیان نیز با تمام توان در این عرصه ورود کنند.

روحیه بسیجی یعنی به دل مشکلات زدن

حسین مدرس خیابانی،استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه ضمن تبریک هفته بسیج اظهار کرد: مهمترین جلوه ی بسیج در میدان بودن است که اصل مرد میدان بودن را شهید حاج قاسم سلیمانی نشان داد.

وی حضور در همه میدان ها، اقتدار و صلابت را از نمادهای بسیج عنوان کرد و افزود: امروز بسیج در کشور به نماد بن بست شکنی مطرح شده است.

مدرس خیابانی با بیان اینکه روحیه و تفکر بسیجی در مردم به عنوان یک تفکر و افتخار وجود دارد و بسیج را نماد موفقیت در کشور می‌شناسند.

 این مقام مسئول تصریح کرد: افتخار می کنم که با روحیه بسیجی بتوانیم بخشی از مشکلات استان را حل کنیم.

 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۹۰۷


ارسال