پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ,2 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۰
به منظور ارتقای ایمنی تردد؛
روکش آسفالت محورهای شریانی سیستان و بلوچستان اهمیت ویژه ای دارد
 
به منظور ارتقای ایمنی تردد و تسهیل ترانزیت در کریدور اصلی چابهار- میلک، روکش آسفالت محورهای شریانی استان سیستان و بلوچستان در اولویت برنامه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قرار دارد.
به گزارش عصرهامون، رضا اکبری، معاون راهداری سازمان در سفر به سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به‌ این که زیر ساخت‌های جاده‌ای و شبکه راه‌ها سرمایه‌های ملی محسوب شده و نقش اساسی در مبادلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارند، روکش آسفالت محورهای مواصلاتی کشور به ویژه در استان های کمتر برخوردار نظیر سیستان و بلوچستان در اولویت کاری قرار دارد.

وی افزود: این استان به دلیل همجواری با کشورهای آسیای میانه و دسترسی به آب های آزاد جهانی، از مزیت ویژه ای در حوزه تجارت و ترانزیت برخوردار است و این امر ضرورت داشتن آسفالت مناسب راه ها به ویژه در محورهای شریانی زاهدان- نهبندان، زاهدان- خاش و خاش- سراوان را دو چندان می کند.

معاون راهداری سازمان با تاکید بر لزوم استفاده از دانش نوین در امور راهداری خاطرنشان کرد: به منظور افزایش عمر روسازی و مقاومت آسفالت در اجرای پروژه های روکش آسفالت در کشور از روش های بهینه نظیر فوگ سیل، چیپ سیل، اسلاری سیل و میکروسرفیسینگ استفاده می شود.

 لازم به ذکر است، وی علاوه بر دیدار با نماینده مردم شهرستانهای خاش، نصرت آباد و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی، از روکش آسفالت محور زاهدان- نهبندان نیز بازدید کرد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۹۰۹


ارسال