پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۸
مشاور معاون وزیر راه و شهرسازی:
رفع تصرف ۶۶۰ میلیارد تومان اراضی دولتی در سیستان و بلوچستان
 
مشاور معاون وزیر راه و شهرسازی و فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن گفت: ۴۳ هزار متصرف به اراضی دولتی در دو سال و نیم اخیر در کشور شناسایی شدند.
به گزارش عصرهامون؛ جواد خردمند، مشاور معاون وزیر راه و شهرسازی در جلسه بررسی عملکرد یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان بیان کرد: پرونده متخلفان این مدت در املاک‌حقوقی این سازمان در حال بررسی است و به محض اینکه اتهام آنها ثابت شود برای اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی خواهند شد. وی ادامه داد: همچنین بر اساس برآوردهای انجام شده ارزش رفع تصرفات و تعرض اراضی دولتی انجام شده کشور در دو سال و نیم اخیر ۵۲ هزار میلیارد تومان است که سهم سیستان و بلوچستان  ۶۶۰ میلیارد تومان بوده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از صدور کارت ضابط قضایی برای نیروهای یگان حفاظت اراضی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: به‌منظور ارتقای توان عملیاتی و اجرایی یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی این استان در خصوص مقابله با زمین‌خواران و سوء استفاده کنندگان بیت المال  بعد از پنج سال کارت ضابط قضایی برای نیروهای یگان حفاظت این استان در حال صادر شدن است.

خردمند با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و ۲۰۰ نیروی یگان حفاظت از اراضی در کشور مشغول فعالیت هستند، تصریح کرد: با حمایت های معاون وزیر راه و شهرسازی این سازمان مشکلی در تامین نیروی انسانی مورد نیاز ندارد بطوری که به محض اینکه اراضی جدید تحویل یگان حفاظت می شود نیروی یگان آن نیز افزایش می یابد.

وی با اشاره سامانه تلفنی ۱۶۵۶ که آماده دریافت گزارش‌های مربوط به تصرفات زمین‌های دولتی است، گفت: از شهروندان  در خواست می شود هر جا که دست‌اندازی هایی به انفال و زمین های واقع در محدوده شهرها را مشاهده کردند به سامانه تلفنی ۱۶۵۶ اطلاع دهند تا در کمتر زمان ممکن مورد رسیدگی قرار گیرد.

عطاءاله اکبری، مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: گشت حفاظت اراضی این اداره کل با حمایت دستگاه های امنیتی و نظارتی، موضوع مبارزه با زمین خواری را با جدیت در دستور کار قرار داده و در تمام شهرستان های تحت پوشش هرگونه تحرک جهت تصرف غیرقانونی را با قاطعیت جلوگیری می کند.

وی از حمایت‌های قاطعانه دستگاه‌های قضایی و نظارتی و نهادهای امنیتی در خصوص مبارزه با زمین‌خواری و سوء استفاده از بیت المال قدردانی و ابراز امیدواری کرد: با همکاری مردم و دستگاه ها مرتبط، به طور جدی تر به برخورد با متصرفان اراضی ملی خواهیم پرداخت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۹۲۰


ارسال