جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ ,21 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۸
امام جمعه هامون:
راه برون رفت از مشکلات تفکر بسیجی است
 
نماز جمعه شهرستان هامون به امامت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم گزمه برگزار شد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از اوشیدا؛حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هامون در خطبه های نماز جمعه ضمن تقدیر از خدمات و برنامه های هفته بسیج گفت: امروز راه برون رفت از مشکلات تفکر بسیجی است،حتی مشکلات منطقه سیستان نیز امروز با همین تفکر قابل حل است.

وی افزود: مهمترین کار در منطقه سیستان دست در دست هم دادن و جمعی کار کردن است که به همان تفکر بسیجی باز می گردد.

امام جمعه هامون بیان کرد: امروز معضل منطقه سیستان فردی کار کردن است، اگر سرمایه گزاران بومی از سایر استان ها به منطقه بیایند قطعا مشکلات سیستان حل خواهد شد.

وی بیان کرد: در منطقه سیستان برخی ها از کارآفرینان و تولیدکنندگان بومی حمایت نمی کنند اگر می خواهیم مشکلات مرتفع شود باید خودمان از تولیدات بومی حمایت کنیم.

امام جمعه هامون بیان کرد: شما ببینید همین استان خراسان همه مردم و مسئولان پای کار هستند و از تولیدات بومی خود حمایت می کنند.

وی تصریح کرد: افتتاح دفتر اجرایی منطقه آزاد سیستان جای امید دارد اما نتیجه آن نشود که مردم زیر چرخ توسعه له شود.

حجت الاسلام والمسلمین گزمه خاطرنشان کرد: اینطور نشود که قیمت زمین و ملک بالا برود و فقط تجار نفع ببرند و مردم زیر بار گرانی له شوند.

وی گفت: باید توجه شود که توسعه با آمایش سرزمینی و برش منطقه ای باشد نه اینکه بعد از ده سال گرانفروشی و بی حجابی شکل بگیرد.

امام جمعه هامون خاطرنشان کرد: در بحث تقسیم استان برخی ها موضع می گیرند، ما پهناورترین استان هستیم و از شمال تا جنوب آن هزار کیلومتر است و هنگامی که منابع می آید مسائل مختلفی رخ می داد.

امام جمعه هامون گفت:قرار نیست بعد از تقسیم استان برادری و خویش و قومی ما بهم بخورد اگر تقسیم استان انجام شود قطعا توسعه را در پی خواهیم داشت.

وی گفت: برخی ها با دید مذهبی به تقسیم استان نگاه می کنند این درست نیست باید با دید ملی به این مسئله نگاه کرد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۹۹۵


ارسال