جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ ,21 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۲
وقتی تجارت و ترانزیت مهمترین مزیت در سند آمایش سرزمینی می شود؛
رشد۲۶درصدی صادرات از پایانه‌های مرزی سیستان و بلوچستان/بنزین و گازوئیل عمده کالاهای ارسال شده
 
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان از رشد ۲۶ درصدی صادرات کالا از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه در هشت ماهه نخست سال جاری خبر داد.
به گزارش عصرهامون، تیمور باقری بیان کرد: یک میلیون و ۸۱ هزارو۲۵۴ تن کالا توسط ۴۶ هزارو ۸۷۷ دستگاه کامیون در این مدت از پایانه های مرزی شمال استان صادر شده است.

وی افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش۲۶ درصدی در تناژ و۲۹ درصدی در تعداد دستگاه را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه ۴۳۱ هزار و ۱۶۸تن کالا از طریق پایانه مرزی میلک به افغانستان و ۶۵۰ هزارو ۸۶ تن کالا از طریق پایانه مرزی میرجاوه به کشور پاکستان صادر شده است ، تصریح کرد :گاز مایع ،هیدرو کربن، بنزین، گازوئیل و تره بار عمده کالاهای صادر شده این مدت استان را تشکیل می دهند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تجارت و ترانزیت را مهمترین مزیت این استان در سند آمایش سرزمینی عنوان کرد و ادامه داد: موقعيت خاص اين استان به لحاظ همجواری با کشورهای افغانستان و پاکستان، مرز آبی کرانه های عمان و تسلط بر يکی از مهمترين و استراتژيک ترين راه های آبی جهان همراه با منابع و پتانسيل های فراوان اقتصادی در مرز سبب شده این استان در سه سطح ملی، منطقه ای و بين المللی دارای اهمیت بالا برای کشور باشد.

وی گفت: همچنین در راستای توسعه روابط اقتصادی سیستان و بلوچستان با کشورهای همسایه در این مدت شاهد واردات ۱۶۸ هزارو۵۰۰ تن کالا از پایانه مرزی میرجاوه و ترانزیت۳۹۹هزار و ۷۰۰ تن کالا نیزاز طریق پایانه مرزی میرجاوه و میلک بودیم.

باقری خاطر نشان کرد:  با توجه به روابط خویشاوندی و برادری مردم این استان با شهروندان کشورهای افغانستان پاکستان و اهمیت بالای مرز این استان تمام تلاش این اداره کل با فراهم کردن زیر ساخت ها در پایانه های مرزی میلک و میرجاوه بر گسترش روابط اقتصادی نزدیک با این همسایگان است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۴۰۰۲


ارسال