سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ ,18 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۸
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران:
۸۶ درصد از جمعیت استان تهران دُز اول واکسن را دریافت کرده‌اند
 
زالی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۸ میلیون و ۴۸۰ هزار واکسن در استان تزریق شده است گفت: ۸۶ درصد از جمعیت استان تهران دُز اول واکسن را دریافت کرده اند.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ علیرضا زالی عصر جمعه در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت واکسیناسیون کرونا در استان تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر سومین هفته متوالی است که تهران هیچ شهر قرمزی را نداشته و شهرها عمدتاً زرد هستند اظهار داشت: شهرهای ملارد و بهارستان نیز جز شهرهایی هستند که آبی می‌باشند.
 
زالی با بیان اینکه طی ۱۶ روز گذشته شهرهای استان که نارنجی بودند نیز زرد شده‌اند گفت: در استان تهران میزان بستری ۱۲ درصد و میزان مراجعه بیماران سرپایی کرونایی ۱۷ درصد کاهش داشته است.
 
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران عنوان داشت: هم اکنون شرایط تهران با ثبات است اما رعایت‌های شیوه نامه‌های بهداشتی را به طور خاص می‌طلبد.
 
وی با اشاره به خطر شکل‌گیری جهش‌های جدید کرونا اظهار داشت: در غرب و شمال غرب ایران که ارتباط تنگاتنگی با اروپا دارند باید مراقبت‌های ویژه‌ای اعمال شود و با توجه به تجربه آلمان و اتریش در خصوص واکسیناسیون و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید اعلام کنیم که عادی انگاری‌ها می‌تواند تجربه تلخی را برای ما داشته باشد لذا رعایت شیوه نامه با واکسیناسیون می‌تواند از شکل‌گیری امواج جدید در تهران جلوگیری کند.
 
فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران در ادامه عنوان داشت: تا صبح امروز ۱۸ میلیون و ۴۸۰ هزار واکسن در استان تهران تزریق شده و مجموعاً ۱۰ میلیون ۲۰۰ هزار واکسن دُز اول و ۸ میلیون نفر هم دُز اول و دوم را دریافت کرده‌اند و مجموعاً ۸۶ درصد جمعیت هدف در استان تهران دُز اول و ۷۵ درصد هم هر دو دُز را تزریق کرده‌اند.
 
انتهای پیام؛ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۴۰۰۶


ارسال