جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ ,21 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۳
مقتدی صدر:
نتایج تحقیقات در پرونده ترور الکاظمی باید علنی شود
 
رهبر جریان صدر عراق تهدید کرد که اگر نتایج تحقیقات در پرونده ترور نخست وزیر این کشور علنی نشود این جریان مستقلانه اقدام به این کار خواهد کرد.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق در سخنانی بر لزوم علنی شدن نتایج تحقیقات درباره ترور مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور تاکید کرد.
 
وی افزود: در صورتی که نتایج پرونده ترور نخست وزیر علنی نشود خودمان آن را علنی می‌کنیم.
 
صدر گفت: از مسائلی که به هیچ وجه نباید از آن گذشت موضوع اقتدار حکومت است. حمله به منزل نخست وزیر تعرض آشکار و صریح حاکمیت و اقتدار حکومت و تلاش برای ایجاد فتنه و بر هم زدن امنیت عراق است.
 
صدر ضمن تاکید بر ضرورت بازداشت فوری عوامل ماجرای حمله به منزل الکاظمی توضیح داد: کمیته تحقیقات باید هرگونه اطلاعاتی که به دست آورده است را علنی کند، اگر چنین نشود مجبور می‌شویم خودمان موضوع را علنی کنیم».
 
چند هفته پیش خبری مبنی بر حمله پهپادی به منزل «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق منتشر شد. در ابتدا رسانه‌ها از شنیده شدن صدای تیراندازی و انفجار در منطقه سبز عراق خبر دادند. پس از مدتی اعلام شد که صداهای شنیده شده از منطقه سبز با یک حمله پهپادی که منزل الکاظمی را هدف قرار گرفته است، مرتبط است.
 
پس از این حمله، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق یک فایل ویدئویی از خود منتشر کرد. وی در این فایل ویدئویی اعلام کرد که سالم است و در جریان حمله انجام شده آسیبی ندیده است. الکاظمی همچنین در سخنانی خود را فدایی ملت عراق خواند!
انتهای پیلم؛ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۴۰۱۹


ارسال