جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ ,21 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۱
پایان رقابت‌های روز دوم مسابقات در ریاض
تکواندو بانوان آزاد قهرمانی جهان| شیدایی به فینال رسید/ میرحسینی برنزی شد
 
با پایان رقابت‌های روز دوم از مسابقات آزاد قهرمانی جهان تکواندو زنان 2021، زهرا شیدایی موفق شد به فینال این رویداد راه پیدا کند و ملیکا میرحسینی نیز به مدال برنز رسید.
به گزارش عصرهامون به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، اولین دوره مسابقات آزاد قهرمانی جهان تکواندو زنان 2021  (G4) با حضور 170 تکواندوکار از 31 کشور از روز گذشته (پنجشنبه – چهارم آذرماه)  در سالن گرین هال ریاض آغاز و به مدت سه روز ادامه دارد.
امروز (جمعه – پنجم آذرماه) و در روز دوم  این رقابت‌ها، مبارزات اوزان 49-، 57- و 73- انجام شد که ناهید کیانی، زهرا شیدایی و ملیکا میرحسینی نمایندگان ایران بودند.
با پایان رقابت‌های این روز، شیدایی موفق شد با شایستگی به فینال این دوره از مسابقات راه پیدا کند و میرحسینی به مدال برنز رسید.
شیدایی برای راهیابی به فینال ابتدا به مصاف النا میرونیوک از روسیه قهرمان و نایب قهرمان اروپا رفت و 12 بر 9 به برتری رسید؛ سپس رو در روی نیکیتا گلاسنویچ از کرواسی دارنده مدال برنز جهانی قرار گرفت و در راند طلایی پیروز شد.
نماینده وزن چهارمی تکواندو کشورمان در گام سوم با النا کریویچنکو از روسیه مبارزه کرده و نتیجه را 12 بر 3 به نفع خود به پایان رساند. زهرا در مرحله نیمه نهایی به مصاف آلیاه پاول از انگلیس دارنده مدال برنز قهرمانی جهان، طلا قهرمانی نوجوانان جهان و ... رفت و با شایستگی و نتیجه 17 بر 9 پیروز شد تا به فینال این دوره از رقابت‌ها راه پیدا کند.
رقابت‌های فینال فردا (شنبه - ششم آذرماه)  از ساعت 17:30 تا 20:30 انجام خواهد شد که شیدایی در این مرحله باید با مارگاریتا بلیزنیاکوا از روسیه قهرمان اروپا، نایب قهرمان نوجوانان جهان و... مبارزه کند.
ملیکا میرحسینی در وزن 73- کیلوگرم نیز موفق شد بر سکوی سوم جهان بایستد؛ ملیکا در گام اول راما ابوالروب از اردن را با نتیجه 13 بر 8 شکست داد؛ وی در دومین مبارزه کانسل دنیز از قزاقستان نایب قهرمان آسیا، نایب قهرمان بازی‌های آسیایی، نایب قهرمان بازی های یونیورسیاد و... را با نتیجه 13 بر 9 از پیش رو برداشت.
ملیکا در مرحله نیمه نهایی با پولینا خان از روسیه دارنده برنز قهرمانی اروپا، نقره قهرمانی نوجوانان جهان و... مبارزه کرد که این دیدار با نتیجه 10 بر 10 به راند طلایی کشیده شد و در نهایت هم نماینده روسیه به برتری رسید.
اما ناهید کیانی دیگر نماینده ایران در روز دوم بود که در مبارزه اول توانست نماینده ایتالیا که برنز قهرمانی اروپا را در کارنامه داشت، با نتیجه 12 بر 5 شکست دهد اما در دیدار دوم برابر نادا لاراج از مراکش قهرمان و نایب قهرمان آفریقا، قهرمان بازی های آفریقایی و... 18 بر 8 نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت ها کنار رفت.
مسابقات روز سوم و پایانی، فردا (شنبه – ششم آذرماه) در اوزان 53- و 67- کیلوگرم برگزار خواهد شد که غزل سلطانی نماینده ایران در این روز است.
هدایت این نفرات برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و ریحانه فولادی به عنوان مربی است.
مسابقات آزاد قهرمانی جهان تکواندو زنان 2021، 4G است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 40، 24 و 14.40 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۴۰۲۶


ارسال