پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی که رسانه های داخلی به راحتی و با شفافیت به روایت آنچه به عنوان اعتراضات کشاورزان در اصفهان در حال رخ دادن است می پردازند که این صراحت و آزادی آشکار در دولت قبل بیش از همه به سرپوش گذاشتن بر وقایع منجر می شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ با تشکیل دولت سیزدهم و پس از آن انتخاب پیمان جبلی به عنوان رئیس جدید رسانه ملی رسانه های داخلی از آزادی و صراحت بیشتری برخوردار شدند روندی که شاید بتوان گفت در دولت قبل و در زمان ریاست علی عسگری بر صدا و سیما نه در رسانه ملی مشاهده می شد و نه در رسانه های مکتوب و سایبری قابل رویت نبود.
در جریان اعتراضات کشاورزان اصفهانی به مسئله کمبود آب، رسانه های مختلف این فرصت را پیدا کردند که اصل ماجرا را روایت کنند در حالی که شاید تا پیش از این رسانه های داخلی و به خصوص رسانه های دولتی و غیر دولتی در موارد مشابه تلاش می کردند بدون روایت ماجرا شرایط را عادی جلوه دهند.
در ماجراهای آبان 98 رسانه های نزدیک به دولت وقت تلاش کردند روایت ناقصی از آنچه به وقوع پیوست داشته باشند و برای کاهش التهابات یا سرکوب گذاشتن بر آنچه در آبان ماه و به بهانه گرانی بدون برنامه ریزی بنزین اتفاق افتاده بود فضا را کاملا عادی نمایش دهند.
البته این میان سهم رسانه ملی هم کم نبوده است به طوری که این روزها آنچه در اصفهان یا شهرهای مشابه در حال وقوع است از سوی صدا و سیما روایت و پس از آن به تحلیل آن پرداخته شد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۴۰۲۹


ارسال